poziție scop:
efectuează proceduri mamografice și cu raze x pentru a produce imagini folosind tehnologia mamografiei pentru a ajuta medicii cu formularea unui diagnostic medical, respectând în același timp cerințele de siguranță și reglementare. Efectuează în mod specific examene mamografie și documente rezultate clinic adecvate pentru medic interpretativ și înregistrări. Această poziție ar fi responsabilă în principal de mamografie, dar capabilă să efectueze raze x dacă este necesar.

Cerințe de poziție:
licențe sau certificări:
licențiere de stat, dacă este necesar., Registrul american de radiologie tehnologi (ARRT) certificare recomandată de ACR și FDA. BCLS necesare.
Total educație, formare profesională și experiență:
A absolvit o școală acreditată de program de tehnologie radiologică. Trei (3) ani de experiență mamografie preferat.

competențe și abilități:
1. Abilitatea de a lucra independent.
2. Abilitatea de a-și exercita judecata și de a lua decizii.
3. Abilități excelente de comunicare pentru a comunica cu pacienții, medicii, clienții, colegii și personalul de conducere.
4., Abilitatea de a efectua într-un mediu de înaltă productivitate, rapid-paced.
5. Abilitatea de a documenta corect și concis.
6. Excelente abilități de telefon și calculator.
7. Abilitatea de a menține informații sensibile în încredere
8. Abilitatea de a respecta termenele limită și de a prioritiza diverse responsabilități.

atribuții de serviciu:
1. Răspunde la apelurile primite.
2. Programați întâlniri pentru pacienți pentru procedurile de gestionare a durerii.
3. Înregistrarea pacientului, care include verificarea beneficiilor și obținerea de referințe și autorizații după cum este necesar.
4., Fiți conștienți de preocupările pacientului și răspundeți la întrebări politicos și eficient.
5. Urmați politicile și procedurile pentru a face fiecare sarcină atribuită.

calificări:
1. Oferă servicii de mamografie în timp util și eficient din punct de vedere al costurilor.
2. Servicii de documente furnizate într-o manieră temeinică și eficientă.
3. Asigură și monitorizează întreținerea preventivă programată în mod corespunzător.
4. Utilizeaza timp eficient.
5. Aderă la cerințele și procedurile de siguranță stabilite pentru instalații/departamente pentru a asigura un mediu de lucru sigur.
6., Îndeplinește toate celelalte atribuții atribuite de administrator / desemnat.
7. Promovează relații eficiente de lucru pentru a îndeplini misiunea/obiectivele și obiectivele Premier Radiology și clinica.
8. Caută consultare / colaborare pentru probleme complexe sau atunci când nu sunteți sigur.