2006-2009szerkesztés

Copa Oro 2007

Hugo Sánchez hivatalos versenyének debütálása a nemzeti csapat technikai igazgatójaként a Concacaf Gold Cup 2007-ben került megrendezésre, egy európai és mexikói ligákból származó figurákkal teli csapattal, amelyet Cuauhtémoc Blanco és Jared Borgetti visszatérése vezetett., A csapat kifejlesztett egy laza stílusban játszani, nincs egyértelmű javaslat, azonban elérte a végleges először az Amerikai terület 1998 óta a legjobb játék, a döntőben az Egyesült Államok ellen esett 2-1, Andres Guardado azonban szakított a cél egy csíkot a 8 év alatt gólt sem az Egyesült Államok otthon.

Copa América 2007

Mexikó hetedik alkalommal vett részt a súlyos kontinentális eseményen Venezuelában 2007. A ” B ” csoportot Brazília, Chile és Ecuador válogatottjaival osztotta meg., Első mérkőzését Brazíliával vívta, és azzal lepte meg a jó futballt, hogy 2-0-ra verte. 2 győzelem és 1 döntetlen mellett a következő fordulóba jutott csoportjában 7 ponttal, Brazília alatt 6 egységgel. A negyeddöntőben 6-0-ra kikapott Paraguaytól (Mexikó legnagyobb veresége minden részvételében), később az elődöntőben a Puerto Ordaz városában Argentínába került, ahol 3-0-ra legyőzte. A harmadik helyért zajló mérkőzésen 3-1-re kikapott Uruguaytól a Caracasban játszott egyetlen mérkőzésen.,

2008.június 3-án a svéd Sven-Göran Eriksson-t, a korábbi angol edzőt és a Manchester City korábbi edzőjét nevezték ki Mexikó Új edzőjévé, Hugo Sánchez után, akinek hirtelen véget ért, amikor az U-23 csapat kiesett a Concacaf Olimpiai Játékok előtti pekingi 2008-ban.

a sajtó aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a svédek nem ismerik a spanyol nyelvet és a Mexikói labdarúgást, bár Eriksson ezt cáfolta., Első hivatalos mérkőzése a Honduras elleni győzelem volt Estadio Aztecában, a Concacaf 2010-es dél-afrikai vb-selejtezőjének elődöntőjének kezdetén. Az eredményt megismételték, amikor a következő két napban Jamaicát és Kanadát is megkapták. A mexikói csapat teljesítménye azonban a torna második felében visszaesett, és Jamaicában vereséget szenvedett és Kanadában döntetlent játszott, ami miatt az osztályozásuk is veszélybe került., Annak ellenére, hogy a Honduras elleni utolsó mérkőzésükön estek, a B csoport második helyén kvalifikálták magukat a legjobb gólkülönbségükre Jamaicával.

a San Pedro Sula veresége mellékhatásokat váltott ki a médiából, ami azt mutatta, hogy Eriksson folytonosságát a csapat egyenetlen teljesítményének technikai igazgatójaként széles körben elítélték., A Mexikói fél két vereséggel, az Egyesült Államokba és Hondurasba látogatásával, valamint a Costa Rica elleni győzelemmel folytatta rejtélyes lépését az Aztecában, a hatszögletű döntő első három mérkőzésén. A hondurasi területen ismét megmutatkozó rossz szerep a Hondurasi sajtó gúnyolódását váltotta ki, és növelte a nemzeti sajtó elégedetlenségét, akik olyan játékosokat kritizáltak, mint Nery Castillo, Rafael Márquez és Carlos Salcido., A mexikói labdarúgó-szövetség 2009.április 2-án menesztette Erikssont; kilenc hónapos hivatali ideje alatt Mexikó hat győzelmet, hat vereséget és egy döntetlent könyvelt el. 2009 Gold Cup

a 2009-es Arany Csésze képviselte a újjáéledése Mexikó fölény a területen, mint korábban a torna ment keresztül, egy kanyargós folyamat végzett középszerű a vb-selejtező., Bár nem volt meggyőző, egyre kevesebbet ment a versenyen: először 2-0-ra legyőzte a nicaraguai debütáló nemzeti csapatot, amelyet Panamával kötött egy durva találkozóval, és biztosította a csoport első helyét Guadeloupe 2-0-ra legyőzésével., A negyeddöntőben könnyedén legyőzte Haitit 4-0-ra, de a Costa Rica elleni elődöntő mérkőzése nagyon szenvedett, mert a tica csapata uralta a mérkőzés jó részét; Guillermo Franco úgy tűnt, hogy diadalmaskodik a Tri-nak, de Juan Carlos Valenzuela figyelmen kívül hagyásával Froylán Ledezma kihasználja a pontszám kiegyenlítését, már kompenzációs időben. A büntetőkört kényszerítették, ahol Mexikó mindent átalakított, Costa Rica számára pedig ugyanaz a Ledezma adta át a döntőt a mexikóiaknak., Az Egyesült Államok elleni (a New York-i Giants Stadionban megrendezett) döntő visszavágót jelentett, amelyet az amerikaiak dominanciájának megrázására kényszerítettek az utóbbi időben, mivel megnyerték a kupa utolsó két kiadását (2005 és 2007)., A nyilvános dump az Ön javára többnyire, és miután az első alkalommal még, Mexikó véget ért thrash amerikaiak 5-0, oly sok Gerardo Torrado (büntetés), Giovani dos Santos, Carlos Vela, José Antonio Castro és Guillermo Franco; ezzel, a “Tri” kiderült, hogy a legjobb győztes a Concacaf verseny, és szűken megszökött egy fut 10 év anélkül, hogy képes megnyerni az Egyesült Államok Amerikai földön.,

2010-presentedit

World Cup South Africa 2010edit

Javier Aguirre 2009 áprilisában nevezték ki edzőnek.

2009.április 16-án Javier Aguirre-t bemutatták a mexikói válogatott új edzőjeként. Első mérkőzésükön, a hatszög negyedik napján Salvador legyőzte őket, Mexikó pedig az osztályozás utolsó előtti helyére került, azonban dühösen legyőzték trinidadot és Tobagót., Giovani dos Santos, az Arany-Kupa legjobb játékosának és Cuauhtémoc Blancónak a közelmúltban visszatért a nemzeti csapatba, mivel a referensek a selejtezőben három egymás utáni győzelem összekapcsolásával újjáéledtek. Az Aztecában az Egyesült Államokat és Hondurast, San José-ban pedig Costa Ricát győzték le, utóbbi volt az első győzelmük a hatszögletű látogatóként. 2009. október 10-én Mexikó 4: 1-re verte El Salvadort az Aztecában, és biztosította részvételét a 2010-es Dél-afrikai világbajnokságon., A mexikói média szerint Blanco és Aguirre felelős a vb-kvalifikációért és a csapat visszapattanásáért. Trinidad és Tobago sorsolásával a Hatszöglet utolsó napján Mexikó maradt a második helyen 19 ponttal, az egyik első helyen, amely elfoglalta az Egyesült Államokat., A Tri felkészülési mérkőzésein Mexikó olyan magas rangú csapatokkal szembesült, mint Anglia, Hollandia és Olaszország, továbbá Bolívia, Új-Zéland, Észak-Korea, Izland, Ecuador, Szenegál, Angola és Chile csapataival is szembesült, így a vásár résztvevőinek leghosszabb felkészülése volt.

a Mexikó-Franciaország mérkőzés második gólja Dél-Afrikában 2010., a gól büntetés által Cuauhtémoc Blanco

június 11, 2010 Mexikó nyitott a világbajnokság ellen a házigazdák, egy olyan meccsen, ahol Mexikó uralta az egész első fele, ahol nem találta a cél, a második fele Dél-Afrikában kezdődött, hogy uralja az 55 perces, Siphiwe Tshabalala fejlett, hogy az Afrikai készlet, a döntetlen jött nevében Rafael Marquez. Így kezdődött az a csoport versenye., 2010. június 17-én Mexikó 2-0-ra legyőzte francia társát Javier Chicharito Hernández góljával a 64.percben, Cuauhtémoc Blanco pedig a 79. percben büntetőt szerzett, hogy az a csoportban a második helyen álljon, ugyanolyan számú ponttal, mint Uruguayi társuk. Június 22-én 1-0-ra kikapott Uruguaytól, a gólt a 43.percben Luis Suárez szerezte. Eközben Dél-Afrika 2-1-re legyőzte Franciaországot, de ezzel az eredménnyel Mexikó és Uruguay továbbjutott a kieséses szakaszba., Június 27-én az argentin válogatott második alkalommal, 2 vitatott gól után, az első a játékvezető hibája miatt, amikor nem szerzett gólt. A második, mert a védő Ricardo Osorio adta el a labdát, véget vetve a mérkőzést 3-1-es végeredménnyel Argentína javára. A teljes táblázatban a 14. helyen végzett.,

a stabilitástól a sportválságig (2011-2013) szerkesztés

2010.október 18-án José Manuel De La Torre-t a Femexfut nemzeti edzőnek nevezte, bár csak 2011. február 9-én debütált a nemzeti padon, Bosznia-Hercegovina ellen 2-0-s győzelemmel. A 2014-es labdarúgó-világbajnokság selejtezőinek harmadik fordulójában Mexikó tökéletes lépést tett azzal, hogy hat meccsből hatot nyert Costa Rica, El Salvador és Guyana ellen.,

a 2011-es aranykupa Mexikó legjobb teljesítménye volt ezen a tornán, mivel tökéletes pontszámmal és nagy gólkülönbséggel nyert. Mexikó nagyon sértő volt a verseny alatt, bemutatása egy jó foci, az első játék ellen, El Salvador volt kétes, sőt első félidőben, de a második félidőben a Mexikói meghatározott javítva a hibákat, míg végül pontozás 5-0, hogy a rivális a célok a Efraín Juárez, Aldo de Nigris, 3 gól Javier Hernández., Kuba ellen végig uralták a mérkőzést, végül 5-0-ra is vezettek, majd Costa Rica ellen a” tricolor ” 4-1-re nyert. A negyeddöntőbe, hogy csökkentette a bűncselekmény, mert szembe egy nagyon szervezett, Guatemala, hogy meglepte őket, 5 perccel előre az eredményjelző táblán, de a bejegyzés Aldo de Nigris, a második felében van a döntetlen a cél, az utóbbi pedig Javier “Chicharito” Hernández viszont az eredményjelző halad, hogy az elődöntőben., A rivális Honduras lenne egy olyan mérkőzésen, ahol a trikolórnak nem volt egy kis meghatározása, de extra idő alatt Mexikó két gólt szerzett, és a döntőbe jutna az Egyesült Államok Concacaf legnagyobb riválisa ellen. A döntőt június 25-én játszották a Rose Bowl-ban, annak ellenére, hogy az Egyesült Államok területén volt, szinte minden rajongó Mexikói volt. Az Egyesült Államok 2-0-ra kezdett nyerni, amikor Mexikó sokkal jobban játszott, de a vereség ellenére a szünet előtt egyenlítettek., A második félidőben a ” Tri “nem tartott sokáig előre Pablo Barrera góljával és Giovani dos Santos nehéz kivégzésével, amely minden bizonnyal eltemette a”bárok és a csillagok csapata”reményeit. Mexikónak sikerült felépülnie azáltal, hogy a végén 4-2-es győzelmet aratott, amely átadta a 2013-as Konföderációknak Brazíliában.,

a nyolcadik részvétel (Argentína 2011), a Mexikói nemzeti csapat képviselte Alatt-22 csapat által vezetett Luis Fernando Tena (erősített öt régebbi elemek ebben a korban: Paul Aguilar, Rafael Marquez Lugo, Luis Michel, Oribe Peralta de Héctor Reynoso), mivel a vezető csapat vesz részt a 2011-es Gold Cup, amelyet CONCACAF megállapodás., A verseny előtt ez a csapat botrányba keveredett egy Ecuadori szállodában, ahol néhány játékos prostituáltakkal lépett be a szobákba; nyolc játékost (köztük Marco Fabian és Jonathan dos Santos) szankcionáltak a csapattól való elválasztásukkal, ezért a versenyt. Egy kép csökkent, ezek a figyelmetlenségek, Mexikó szembe C Csoport a csapat Uruguayi, Chile, illetve Peru, aki végzett a vezető képviselői., Az eredmények nem voltak kedvezőek, és elvesztette a három találkozót: 1-2 Chile ellen (a Mexikói gól Néstor Araujo-t tette, a végén az egyetlen verseny), 0-1 Peruval és 0-1 Uruguayval (aki a kupa bajnokaként ér véget). Mexikó először maradt a justa continental első szakaszában, pontok nélkül.

vezette: José Manuel De La Torre, Mexikó részt vett a 2013-as FIFA Konföderációs Kupa Brazíliában, mint a 2011-es Arany Kupa bajnok., Az Olasz, a japán és a házigazda Brazil válogatott mellett az a-csoportba került, a mexikóiak vereséggel kezdték a tornát az olaszok (1-2). Miután Brazília 0-2-re esett a második mérkőzésükön, az olasz japán vereséggel együtt, Mexikó búcsút mondott a vásárnak. A Japán elleni harmadik, egyben utolsó meccs, a válogatott párharc már kiesett, a mexikóiak 2-1-re nyertek Javier “Chicharito” Hernández duplájával.,

a légkörben a válság után szegény kapott eredmények mind a Hatszögletű végső felé a vb, de a Konföderációs Kupa, Mexikó választotta kell játszani a Gold Cup egy másik csapat, bár debütált a verseny egy új vereség (1-2), ez az idő ellen, a párja a Panama, a csapat, hogy sikerült az első alkalom, hogy Ugyanakkor, a Mexikóiak úgy reagált, hogy a következő kötelezettségvállalások azzal, hogy legyőzte Kanada 2-0, valamint Martinique 3-1, így minősítette a negyeddöntőbe, mint a második Csoport A., Ebben az esetben Raúl Jiménez góljával 1-0-ra legyőzték Trinidadot és Tobagót a mérkőzés után. Az elődöntőben azonban Mexikó ismét Panamába esett, azonos pontszámmal 2-1-re, megfosztva a kontinentális verseny negyedik egymást követő döntőjétől.

a hatszögletű döntőben az “El Tri” aggasztó teljesítményt mutatott azáltal, hogy a Jamaica (0-0), Honduras (2-2), az Egyesült Államok (0-0), Panama (0-0) és Costa Rica (0-0) ellen egyetlen győzelmet aratott Kingstonban, Jamaica ellen (0-1)., A kilátásokat tovább tompította a Honduras elleni 2013.szeptember 6-i vereség (1-2) után az Azteca, amely a 2001-es emlékezetes Aztecazo után a második a történelemben. Másnap Chepo de la Torre-t felmentik a nemzeti csapat edzői pozíciójából, ideiglenes jelleggel helyettesítik asszisztense, Luis Fernando Tena, aki csak az Egyesült Államok elleni 2-0-s vereség során irányította a tri-t.,

2013. szeptember 12-én Víctor Manuel Vucetich hivatalosan átvette a nemzeti csapat gyeplőjét, fontos győzelmet aratott Panama ellen (2-1) Raúl Jiménez antológiai góljával 2013.október 11-én. Négy nappal később, annak ellenére, hogy Mexikó legyőzte Costa Rica (2-1) San Jose, Panama egyidejű vereség az Egyesült Államok (2-3) tartotta a” Tri ” a negyedik helyen, egyet egy interkontinentális visszajátszás ellen Új-Zéland novemberben., 2013.október 18-án azonban az FMF ismét edzőt cserélne, eltávolítva Vucetich-et, és az akkori amerikai kormányos, Miguel Herrera mellett dönt, kölcsönben, a fent említett Új-Zéland ellen. A 2013.November 13-án az Estadio Azteca-ban játszott első mérkőzésen Mexikó erős 5-1-es győzelmet aratott, így gyakorlatilag meghatározta a sorozatot., Egy héttel később az “El Tri” megerősítette jelenlétét a 2014-es brazíliai világbajnokságon, Wellingtonban, Új-Zélandon 2-4-re, Oribe Peralta mesterhármasával, aki ennek az Interkontinentális visszajátszásnak a főszereplője volt (két gólt szerzett az első szakaszban).

Brazil világbajnokság 2014szerkesztés

A mexikói válogatott június 13-án debütált a tizenötödik Világkupán való részvételével, Kamerun 1:0 legyőzésével, a “tricolor” doboz által uralt párbajban, ahol az első félidőben két gólt túlléptek., Ezt követően június 17-én a helyi és a kedvenc brazil csapattal nézett szembe, 0:0-s döntetlennel végződött, kiemelve a Mexikói kapus, Guillermo Ochoa teljesítményét. Ez volt az első alkalom, hogy a mexikói csapat nem ért véget a Brazília elleni vereséggel a világbajnokság párbajaiban, valamint az első, ahol nem kapott pontszámot a sárga zöld csapattól. Végre lezártam a csoportkörben a dobogó Horvátország 3: 1 június 23-án, a kötelezett a hatodik egymást követő körben nyolc., Június 29-én fejezte be a vb-részvételt Hollandia ellen a nyolcaddöntőben. Miután a 48. percben Giovani dos Santos révén megnyitotta a gólt, a Mexikói csapatot a holland válogatott előzte meg, aki a mérkőzés utolsó percében visszatért, beleértve egy vitatott büntetést, amelyet Arjen Robben követett el, hogy 1:2-es pontszámmal fejezze be az európaiak javára.,

Copa América 2015

A Brazil 2014-es teljesítménye után Miguel Herrera a csapat élén maradt azzal a céllal, hogy teljesítse az úgynevezett Világkupa folyamatot, amely magában foglalja az 2015-ben a Copa América Chile 2015 rendezését, valamint az Arany Kupa 2015-ot. Mint négy évvel ezelőtt, a nemzeti csapat nem tudott részt venni a dél-amerikai versenyen egy versenyképesebb csapattal.,a kifejezett kérésére, a Concacaf, hogy menjen a versenyen a területen elemek a magasabb szintű; a tagadás az európai klubok, egyes esetekben, a játékosok két részt versenyeken, különösen, ha nem volt a környéken (az egyetlen kötelező a szabályzat FIFA), valamint a gazdasági érdek, a szövetség is, nem csak abban az esetben, ha a Concacaf, de abban a mértékben, ami lehetővé tenné, hogy a pass, hogy a “play off” minősített az egyesült Államok ellen, hogy ahhoz, hogy a fifa Konföderációs Kupa 2017; esemény, amely lehetővé teszi, hogy nagyobb gazdasági jövedelem a marketing koncepció.,

mindenekelőtt a Miguel Herrera vezette csapat főként a helyi bajnokságból származó játékosokból állt, valamint Raúl Jiménez és Jesús Manuel Corona, a külföldön aktív játékosok (az egyetlen elem, amely részt vett a két versenyen).A Bolívia elleni debütáló mérkőzés nullára végződött, később egy jó bemutatón a csapat három gólt tudott szerezni a helyi Chile ellen, Raúl Jiménez és az argentin honosított Mexikói Matías Vuoso góljaival., Végül a csapat kiesett az első fordulóban esik Ecuador 2-1, végződő vele az utolsó előtti helyen a verseny., Gold Cup 2015

beépítése a legtöbb játékos fegyveresek európai ligában, a mexikói nemzeti csapat, nem néz szembe a részvétel a Gold Cup a kötelezettség, hogy beszerezze a cím; de a nyomás irányul, a játékosok, az edző, miután egy rossz széria játékok nélkül nyerni (beleértve az Amerika Kupa), különböző események típusú média a verseny előtt, illetve a látszólagos egyenlőség, a szinten, a többi tétel tekinthető kedvencek (az egyesült Államok-Costa Rica).,

a csoportszakaszban, a C csoportban 6:0-ra vezettek Kubába az első játékban, beleértve Oribe Peralta mesterhármasát. A második mérkőzésen 0:0-ra nyertek Guatemalával, az utolsó mérkőzésen pedig 4:4-re nyertek Trinidad és Tobago ellen. Csoportjában a második helyen végzett 5 ponttal. A negyeddöntőben a hosszabbításban 1: 0-ra legyőzte Andrés Guardado vitatott büntetőjével Costa Ricát az utolsó pillanatban. Az elődöntőben 2: 1-re legyőzte a szintén hosszabbításban Andrés Guardado által Panamába betalált két büntetővel., A torna döntőjében Mexikó lett a bajnok, miután 3: 1-re legyőzte Jamaicát Andrés Guardado, Jesús Corona és Oribe Peralta góljaival, így megszerezte tizedik kontinentális trófeáját.

miután a felmentési Miguel Herrera, a Brazil Ricardo Ferretti, mint ideiglenes edző október 10 minősített a nemzeti csapatot, hogy a Konföderációs Kupa Oroszország 2017 után verte az Egyesült Államok 3:2 túlóra a Rose Bowl-ban Pasadenában a célok a Javier Hernández, Oribe Peralta de Paúl Aguilar; míg Geoff Cameron, majd a Bobby Fa szerzett a helyiek., Hamarosan bejelentették a kolumbiai Juan Carlos Osorio-t, mint új edzőt. Copa América Centenario

már alapján a műszaki irányba, a Kolumbiai, a csapat sikeresen megkezdte részvétel a világbajnokság selejtező által kötelezett a hatszögletű utolsó napján négy elődöntő után négy, az nyer., Ugyanakkor egy sor barátságos mérkőzések (és fontolgatják az utolsó párbajok Herrera és los Ferretti) hilvanaba kiemelkedő széria mérkőzések vereség nélkül, hozzátéve, csak győzelem és nem kap egy célt; hogy függetlenül attól, hogy a stílusok vagy szintek a játék, generált nagy elvárás az arcát a Copa America Centenario, az első ikonikus mexikói szembe a box csillag 2007 óta (emlékeztetve a korlátozások voltak ott 2011 és 2015).,

elvárások által felvetett továbbra is a pozitív csíkok, ami lett, történelmi, az első szakaszban a dobogó Uruguay (3:1) Jamaica (2:0), majd rajz Venezuela (1:1). A chilei uralkodó bajnok elleni negyeddöntőben azonban hirtelen esést rendeztek a kaliforniai Santa Clara-i Levi stadionban, amely 7-0-ra esett le, amelyben ez volt a nemzeti csapat történetének legrosszabb veresége a hivatalos versenyeken,és csak az 1961-es mitikus Wembley Stadionban játszott barátságos Anglia elleni 8-0-s vereséggel meghaladta az összeset.,

Konföderációs Kupa 2017

Juan Carlos Osorio vezetésével Mexikó részt vett a 2017-es FIFA Konföderációs Kupán Oroszországban, mint a Concacaf playoff győztese, az USA csapat legyőzésével 3: 2. Az A csoportban a Portugál, az Új-zélandi és a házigazda Oroszország válogatottjával mérkőztek meg, ahol az első napon a portugál csapattal döntetlent játszottak (2-2)., A második és a harmadik napon 2:1-re legyőzték az új-zélandiakat és a házigazdákat, ezzel bejutott az elődöntőbe, ahol Németország 4: 1-es összesítéssel legyőzte őket. Végül ismét Portugáliával kell szembenéznie az esemény bronzáért, ahol extra idő alatt 2: 1-re legyőzte.

Gold Cup 2017

ismét a két hivatalos verseny közötti időpontok összekapcsolása miatt a Mexikói csapatnak alternatív táblával kellett mennie a 2017-es Arany Kupa vitájára., A C csoportban Salvadorral, Jamaicával és Curacaóval együtt bejutott a negyeddöntőbe, miután legyőzte a Salvadoriakat (3-1), döntetlent játszott a Jamaicaiakkal és legyőzte a curazaleñost (2-0). A következő szakaszban minimális különbséggel legyőzte Hondurast, és végül a középdöntőben-szintén minimális különbséggel-kiesett Jamaica ellen.,

Oroszország 2018 világkupaszerkesztés

A mexikói válogatott 2018. június 17-én debütált a tizenhatodik Világkupán Németország ellen, egy érzelmi mérkőzésen, amely 1:0-ra nyert (Hirving Lozano gólja 35′ – nél), mi volt az esemény első meglepetése. Németország soha nem veszítette el első találkozóját az előző verseny bajnokaként., Később, június 23-án, legyőzte Dél-Korea 2:1 (gólok Carlos Vela a 26′, Chicharito Hernández 66′ – fia kedvezmény a hozzáadott idő), hogy mindkét Chicharito megegyezett a jele Cuauhtémoc Blanco pedig Rafael Marquez gólt, három különböző Világ Csészék, hogy Luis Hernández, mint a felső Mexikói gólszerző a világbajnokságon. Az utolsó mérkőzés a csoport körben június 27-én, estek 0-3, hogy Svédország, bár a jogosult a kör nyolc kombinálásával az eredmény a vereség Németország., Végül a nyolcadik fordulóban a hetedik egymást követő Világkupán való részvételét fejezi be azzal, hogy július 2-án 2-0-ra esik Brazília ellen.

Arany Kupa 2019szerkesztés

egy új Világkupa-ciklus kezdetével a csapat technikai irányát megújították az argentin Gerardo Martino érkezésével. Az első hivatalos kötelezettségvállalás a 2019-es Arany Kupa lenne, amelyet a FIFA Konföderációs Kupa eltűnése után egy másik releváns megközelítés előtt mutattak be, valamint a hajlandóság, hogy ne vegyen részt a Copa America 2019-ben., Ráadásul a sérülés, a visszavonás vagy a különböző típusú negatívok miatti távollétek sorozata miatt az új edző csökkent kerettel szembesült a tornával, ez összehasonlítva az előző világbajnokságon részt vevő szettel. Június 15-én kezdte meg szereplését azzal, hogy 7-0-ra legyőzte Kubát, majd legyőzte Kanadát és Martinique-ot, hogy csoportelsőként kvalifikálja magát a második fordulóba; végül legyőzte Costa Ricát és Haitit a negyeddöntőben, illetve az elődöntőben., A döntőben (ebben az esetben hatodik alkalommal) az Egyesült Államokkal szembesült július 7-én a Chicagói Soldier Field-en, elérve a diadalt, következésképpen a címet, Jonathan dos Santos góljával 1-0-ra. A díjátadón a Guillermo Ochoa és Raúl Jiménez versenyen játszott kiemelkedő szerepükért díjazták őket.