Euro 2016szerkesztés

Portugália az I. csoportba került az UEFA Euro 2016 selejtezőjében Albániával, Örményországgal, Dániával és Szerbiával. Portugália 1-0-s vereséget szenvedett Albániától, így Paulo Bentót menesztették, és a Primeira Liga mindhárom nagy klubjának, Fernando Santosnak a helyére került. A Santos alatt Portugália a hátralévő meccseit egy góllal, a csoportját pedig egy góllal nyerné meg.,

A döntőben Portugália az F csoportban Izlanddal, Ausztriával és Magyarországgal szerepelt. Három döntetlen, beleértve egy izgalmas 3-3 mérkőzés, Magyarország az utolsó csoportban játék adta Portugália harmadik helyezett befejezni a csoport; azonban az új, kibővített formában a verseny jelentette, Portugália alkalmas az egyenes kieséses szakaszban, mint az egyik legjobb harmadik rangsorolt csapat.

Portugália a 16.fordulóban Horvátországot játszotta. A mérkőzés kilencven perc alatt nem hozott gólt., A 116.percben Ivan Perišić talált be a horvát kapufára, majd egy perccel később Cristiano Ronaldo is betalált Renato Sanches kapujába. Átadta Nani – nak, akinek a kopott lövése Ronaldo lábánál landolt, aki a játék első lövését megmentette, azonban a visszapattanást Ricardo Quaresma helyettesítő vezette. Portugália kitartott, és továbbjutott a negyeddöntőben Lengyelországgal szemben.

a negyeddöntő nem indult jól Portugália számára, mivel Robert Lewandowski a 2. percben gólt szerzett Lengyelországnak., Renato Sanches a 33.percben egyenlített Portugáliának. A meccs büntetőkkel zárult, Rui Patrício mentett Jakub Błaszczykowskinak, a következő pontrúgásnál pedig Ricardo Quaresma nyerte a meccset Portugáliának, és az elődöntőbe küldte őket.

ott Portugália Wales-szel nézne szembe. Cristiano Ronaldo az 50.percben fejesből adta a vezetést Portugáliának. Ez a gól Michel Platinivel kötötte meg Ronaldót az Európa-bajnokság góllövőlistáján, kilenc góllal. Mindössze 3 perccel a gól után Nani 2-0-s vezetést adott Portugáliának Ronaldo asszisztjával., A mérkőzés emberének Ronaldót nyilvánították, így a tornán hatodik alkalommal (a selejtezőket is beleértve).

Portugália kezdőcsapata az Euro 2016-os döntőre

Az Euro 2016 döntőjére Portugália játszotta a házigazda nemzetet és a favoritokat a győzelemért, Franciaország. A Cristiano Ronaldo elleni Dimitri Payet-kihívás arra kényszerítette a portugál kapitányt, hogy helyettesítse, annak ellenére, hogy megpróbált visszatérni., Franciaország a rendes idő utolsó percében közel került a játék megnyeréséhez, amikor André-Pierre Gignac megütötte a posztot. A hosszabbításban a portugál Raphaël Guerreiro szabadrúgásból találta el a keresztlécet. Eder, a helyettesítő csatár végül a győztes gólt szerezte a 109.percben. Ezzel a győzelemmel Portugália megnyerte az ország történetének első nagy nemzetközi trófeáját, amelyet Cristiano Ronaldo vezet kapitányként. A portugál Renato Sanches kapta a legjobb fiatal játékost, Cristiano Ronaldo pedig 3 góljával és 3 asszisztjával ezüstérmet szerzett a döntőben.,

2017 FIFA Konföderációs kupaSzerkesztés

Az Euro 2016 győzelme után Portugália részt vehetett a 2017-es FIFA Konföderációs Kupán. Portugáliát az A csoportba sorsolták Mexikóval, Új-Zélanddal és Oroszországgal. A nyitó mérkőzésen Portugália szembesült Mexikóval. Ricardo Quaresma nyitotta meg a gólt a 34. percben, Cristiano Ronaldo asszisztja után. Védekező hibák miatt azonban Javier Hernández a 42.percben egyenlített., A második félidőben Cédric Soares visszaállította az előnyt Portugália számára, de percekkel később Mexikó 2-2-re kötötte a játékot Héctor Moreno fejlécét követően, a mérkőzést döntetlennel fejezte be.

a következő mérkőzésen Portugália Oroszországgal szemben állt. A portugálok az elejétől uralták az oroszokat,a gól természetesen a 9. percben jött, Cristiano Ronaldo szerezte. Ezt követően Raphaël Guerreiro megsérült a játék során, mivel nem tudta lejátszani a verseny hátralévő részét, a mérkőzés pedig a portugál győzelemmel zárult. Utolsó csoportmérkőzésükön Portugália Új-Zélanddal találkozott., Portugália az első félidőben kihasználta az előnyt, Cristiano Ronaldo és Bernardo Silva góljaival. A második félidőben 4-0 lett volna az eredmény, miután André Silva és Nani is betette a labdát a hálóba. Így Portugália a B csoport első helyezettjeként jutott be a verseny elődöntőjébe, jobb gólkülönbséggel, mint Mexikó.

Az elődöntőben Portugália A Copa América győztesével, Chilével került szembe. A játék rendkívül szoros volt, veszélyes helyzetek mindkét oldalon akadtak, és 90 perc után gól nélküli hosszabbítás következett., A döntetlen kitartott a teljes extra időt. Ez idő alatt Gelson Martins váltotta André Gomes-t, ez volt az első alkalom, hogy Negyedik helyettesítést hajtottak végre egy hivatalos versenymeccsen. A hosszabbítás előtt Chile kétszer is betalált a kapufára. A chileiek végül a büntetőkkel győztek, Claudio Bravo kapus mindhárom portugál lövést megmentette. Portugália így kihagyta a kvalifikációt a döntőbe, és példátlan címet szerzett.,

Pepe a 2017-es moszkvai FIFA Konföderációs Kupán a Mexikó elleni késői Egyenlítő után ünnepel.

a harmadik helyezett play-off mérkőzésen Portugália Mexikóval szembesült a csoportszakasz visszavágóján. André Silvának lehetősége volt Portugália elé helyezni, de a 17. percben kihagyott egy büntetőt. Mexikó az 55.percben Luis Neto saját góljának köszönhetően nyitotta meg a gólt. Pepe a 91.percben egyenlített, így hosszabbításba került a mérkőzés., A hosszabbításban Adrien Silva újabb büntetőt szedett be, ezúttal sikeresen, de nem sokkal később Semedo elhagyta a csapatot, 10-re csökkent, miután elküldték. A mezőny numerikus előnye ellenére Raúl Jiménez végül piros lapot is látna Eliseu szabálytalanságáért. Az eredmény 2-1-nél nem változott a végéig. Így a portugál sikerült elérnie a verseny dobogóját, a harmadik helyen végzett.,

2018 FIFA Világkupaszerkesztés

a 2018-as FIFA-világbajnokság előzetes sorsolásán Portugália a B csoportba került Svájccal, Magyarországgal, Feröer-szigetekkel, Andorrával és Lettországgal együtt. Portugália csak egy mérkőzést veszítene el a selejtezőben: 2-0-s vereséget szenvedett Svájc ellen. Azonban, Portugália lenne megváltás, az utolsó csoportkör mérkőzés, Svájc legyőzte 2-0, hogy a felső csoport, a gólkülönbség pedig jogosult a 2018-as világbajnokság.

a 2018-as FIFA-világbajnokságon Portugália a B csoportba került Spanyolországgal, Marokkóval és Iránnal., Június 15-i nyitómeccsükön Portugália Spanyolország ellen játszott. Cristiano Ronaldo egy korai büntetővel szerzett gólt, miután Nacho szabálytalankodott a dobozban. Diego Costa ezután csavart, majd elfordult a két portugál védőtől, hogy a bal sarokba alacsony lövéssel gólt szerezzen, ami a két oldal szintjét hozta. A szünet előtt azonban David De Gea a büntetőterületen kívülről lőtt Ronaldót a kesztyűjén keresztül a vonal fölé., Costa szerezte a második kiegyenlítő az éjszaka után közvetlenül az újraindítás közelről, mielőtt Nacho gólt egy jobb láb fél sortűz ki a poszt szélén a büntetődoboz, az első gól Spanyolország. Az időmérőn azonban Gerard Piqué kicselezte Ronaldót, a portugál sztár a gólszerzést és mesterhármasát egy szabadrúgással fejelte be a háló jobb felső sarkába. A mérkőzés 3-3-ra végződött.

a második mérkőzésen Portugália Marokkóval szembesült., A mérkőzés elején João Moutinho egy rövid szöglet után jobbról keresztbe lendült, Cristiano Ronaldo pedig hat méterről fejelte a labdát Munir Mohamedi kapus mellett, a kapu közepébe, hogy megnyissa a gólt. Ronaldo Gonçalo Guedes-t játszott a dobozba, de Munir egykezes mentést tett. Ronaldo a keresztléc fölé lőtt, amikor Bernardo Silva mishitje a második félidő elején lövés esélyt adott neki a doboz szélén., Rui Patrício ezután mentést tett a Portugália vezetésének megőrzése érdekében, amikor Hakim Ziyech szabadrúgását Younès Belhanda cél felé vezette, a kapus búvárkodott, hogy a labdát a veszélytől távol tartsa. Ziyech 25 méterről lőtt egy másik szettdarabot a keresztléc fölé. Nordin Amrabat és Medhi Benatia jobb lehetőségekkel lőtt. A második veszteségük egymás után Marokkó lett az első csapat, amely kiesett a 2018-as FIFA világbajnokságból.

Portugália utolsó csoportmérkőzése Irán ellen volt., A 45. percben Ricardo Quaresma jobbról vágott be, mielőtt gólt lőtt volna egy jobb lábának külső oldalán lévő curling lövéssel, amely Alireza Beiranvand felett a bal felső sarokba került. Saeid Ezatolahi szabálytalansága Cristiano Ronaldóval szemben büntetőt nyert Portugáliában, amelyet Ronaldo A jobb alsóba lőtt, így Beiranvand a földre került, és megállt. Iránnak ezután sikerült büntetőt szereznie a leállási időben, miután a játékvezető var-t használta annak megállapítására, hogy Cédric Sardar Azmoun fejlécéből származó kézilabda szándékos volt, amelyet Karim Ansarifard jobbra fordított., A meccs 1-1-es döntetlennel ért véget, a portugálok a csoportkörük 16. fordulójában jutottak tovább, miután Spanyolország 2-2-re elhúzott Marokkóval.

Portugália kiesne a tornáról, miután a 16. fordulóban kikapott Uruguaytól. A hetedik percben Edinson Cavani jobbról balra cserélt, elsöprő passzt adott Luis Suáreznek,aki egy keresztet szállított, amelyet az előbbi hat méterről a hátsó kapufára vezetett. Az 55. percben Raphaël Guerreiro egy bal oldali rövid szögletből keresztbe tett, amelyet Pepe fejelt le., Alig hét perccel később Rodrigo Bentancur összegyűjtötte a labdát 30 yard körül, majd a büntetőterület bal oldalán Cavani felé passzolt, aki ezután a mérkőzés második gólját szerezte egy curling jobb oldali sztrájkkal a háló jobb sarkába, hogy visszaszerezze Uruguay vezetését. Bernardo Silva lőtt ki a cél tátongó után Fernando Muslera hiba, Cavani úgy tűnik, hogy vegye fel a sérülés a tülekedés. A mérkőzés 2-1-re végződött Uruguay és Portugália kiestek a tornáról.,

2018-19 UEFA Nations LeagueEdit

a világbajnokságot követően Portugália részt vett az UEFA Nations League megnyitóján, ahol a Seleção az a ligába került, és a 3. csoportba került Olaszországgal és Lengyelországgal. Március 9-én 2018-ig, az UEFA bejelentette, hogy Portugália érdeklődést ajánlattételi a Nemzetek Ligája döntőjében, majd később bejelentette, hogy a csoport győztesek volna kinevezni, mint a fogadó a torna döntőjében.

az Olaszországgal folytatott első mérkőzés előtt a portugálok barátságosan játszottak a 2018-as FIFA-Világbajnokság második helyezettjével, Horvátországgal az Estádio Algarve-ban., A portugálok Korán nyomtak, de Ivan Perišić közeli lövése után a balkáni csapat szerezte az első gólt. Pepe, aki a 100. nemzetközi játékán jelent meg, Pizzi sarokrúgása után szerezte az egyenlítőt.

Portugália hazai 1-0-s győzelemmel kezdte a nemzetek Ligáját, André Silva a mérkőzés egyetlen gólját szerezte egy olyan meccsen, ahol Portugália mindig egy olyan olasz csapat tetején volt, amely ritkán mutatott veszélyt. Ez volt Portugália első győzelme az Olaszország elleni hivatalos játékban 1958 óta.

Portugália második mérkőzésén Lengyelországgal mérkőztek meg Chorzówban., A hazai oldalon nyitott a pontozás után 18 perccel a következő egy szöglet volt, amely szerzett Krzysztof Piątek, de Portugália nőtt meg tudták fordítani a meccs körül, csak a szünet előtt André Silva gólt az el oldalon, majd egy saját cél Kamil Glik, aki a labdát a saját net után át Rúben Neves hogy Rafa Silva. A mérkőzés második felében Bernardo Silva szerezte Portugália harmadik gólját. Lengyelország nem adta fel, Jakub Blaszczykowskinak pedig sikerült egy távoli lövéssel a hazai csapatba kerülnie., Ennek ellenére a portugáloknak sikerült megőrizniük az előnyüket, és 3-2-es összesítéssel bebiztosították csoportjuk vezetését.

Gonçalo Guedes, ki szerezte a győztes gólt Hollandia ellen a 2019-es UEFA Nemzetek Ligája-Döntő

Portugália harmadik mérkőzés ismét szembe Olaszország, ezúttal Milánóban., Kénytelen nyerni, az olaszok vette a költségek a játék, de Portugália tudta, hogyan kell tartani az eredményt, amely továbbra is 0-0 végéig, vezető Portugália nyerni a csoportot, és biztosítja számukra, mint a fogadó az UEFA Nemzetek Ligája döntőjében, selejtező az elődöntőben a verseny. Portugália utolsó mérkőzése Lengyelország ellen volt a Guimarães-I Estádio D. Afonso Henriques-ben. André Silva A nyitó gólt Renato Sanches szögletrúgása után szerezte., A második félidőben Arkadiusz Milik büntetőt szerzett a mérkőzés kiegyenlítésére, miután Danilo Pereira szabálytalankodott a büntetőterületen, így Danilo piros lapot kapott, és kihagyta a következő mérkőzést.

az elődöntőben, június 5-én Portugália Svájccal került szembe. Bár a svájciak több pontozási lehetőséggel kezdték a játékot, Portugália nyitotta meg a gólt Cristiano Ronaldo szabadrúgásával. Az 57.percben Bernardo Silva szabálytalankodott a büntetőterületen belül, és a mérkőzés szervezője azonnal büntetőt ítélt a portugáloknak., A VAR-ért felelős csapat azonban felhívta a figyelmet egy korábban történt lépésre, amelyben Nélson Semedo úgy tűnt, hogy megérintette Steven Zuber-t a portugál területen. Felix Brych játékvezető egy licitálás után büntetést adott Svájcnak, így Ricardo Rodríguez megszerezte az egyenlítő gólt. A hosszabbítás lehetősége a 88.percig még valóságosabbá vált, amikor Rúben Neves a labdát Bernardo Silvának adta, aki Cristiano Ronaldónak adta a labdát, hogy megszerezze Portugália második gólját., Két perccel később Ronaldo megszerezte harmadik gólját a meccsen, mesterhármast ért el, és a házigazdáknak helyet biztosított a döntőben. Ezzel a játékkal Fernando Santos lett a portugál csapat történetének legtöbb győzelmével rendelkező edző.

négy nappal később, a június 9-i döntőben a portugáliai Portóban, a hollandiai Estádio do Dragão-ban. Portugália Korán felülmúlta a hollandokat, több veszélyes játékkal. Nagy nyomás után a 60. percben Gonçalo Guedes szerezte a mérkőzés egyetlen gólját a dobozon kívüli lövéssel., A hollandok az utolsó pillanatig próbáltak gólt szerezni, de az eredmény nem változott a végéig, Portugália pedig három döntőben nyerte meg második nagy nemzetközi trófeáját. Ezzel a játékkal Rui Patrício lett Portugália eddigi legjobb kapusa, felülmúlva Vítor Baía rekordját.

Euro 2020szerkesztés

Portugália a B csoportban szerepelt az UEFA Euro 2020 selejtezőjében Litvániával, Luxemburggal, Ukrajnával és Szerbiával., Portugália drew az első hazai mérkőzés ellen Ukrajna, Szerbia, 0-0, valamint 1-1 felhívja a megfelelő helyen, majd szenvedett 2-1 veszteség Ukrajna ellen a távol lámpatest, de sikerült nyerni, a többi az egyezik, egy 2-0 távol elleni győzelem Luxemburg tömítő második hely a csoportban, minősített Portugália, az utolsó versenyen. Eközben Fernando Santos megelőzte Luiz Felipe Scolari rekordját Portugália edzőjeként a legtöbb győzelemmel., A Santos csapatát az Euro 2020 F csoportjában, a világbajnok Franciaország, Németország és a Play-off győztes A vagy D mellett egy széles körben spekulált “halálcsoport” – ban sorsolták ki.