Euro 2016Edit

Portugalsku byl vypracován ve Skupině I pro kvalifikační cyklus Euro 2016 s Albánií, Arménií, Dánskem a Srbskem. Portugalsko začalo s 1-0 ztráta do Albánie, což mělo za následek Paulo Bento byl propuštěn, a veterán všech tří hlavních klubů v Primeira Liga, Fernando Santos, je předveden jako jeho náhrada. Pod Santosem by Portugalsko vyhrálo zbytek svých zápasů v kvalifikaci, vše o jediný gól, a navrch jejich skupina.,

během finálového turnaje se Portugalsko utkalo ve skupině F s Islandem, Rakouskem a Maďarskem. Tři remízy, včetně vzrušující 3-3 zápas s Maďarskem v poslední skupina zápas, dal Portugalsku třetí umístění ve své skupině; nicméně, nové rozšířené podobě turnaje znamenalo, Portugalsko kvalifikoval do vyřazovací fáze jako jeden z nejlepších třetí zařadil týmy.

Portugalsko hrálo Chorvatsko v 16.kole. Zápas nepřinesl během devadesáti minut žádné střely na branku., Ve 116. minutě Ivan Perišić na tyči pro Chorvatsko, a za chvíli později Cristiano Ronaldo začal pohybovat kolem Renato Sanches, který běžel po hřišti. Je předal Nani, jehož odřené střela přistála u nohou Ronaldo, který měl první střelu na branku v zápase, který byl uložen, nicméně oživení byl v čele strany nahradit Ricardo Quaresma. Portugalsko se ve čtvrtfinále udrželo a postoupilo do čela Polska.

čtvrtfinále nezačalo pro Portugalsko dobře, protože Robert Lewandowski skóroval za Polsko ve 2.minutě., Renato Sanches by Portugalsku vyrovnal ve 33.minutě. Hra šla na penalty, kde Rui Patrício zachránil Jakuba Błaszczykowského a na dalším kopu Ricardo Quaresma vyhrál hru pro Portugalsko a poslal je do semifinále.

tam by Portugalsko čelilo Walesu. Cristiano Ronaldo dal Portugalsku vedení od hlavičky v 50.minutě. Tento gól vyrovnal Ronalda s Michelem Platinim pro nejlepšího střelce finále eura s devíti góly. Jen 3 minuty po tomto gólu dal Nani Portugalsku vedení 2: 0 s asistencí Ronalda., Drželi se, aby vyhráli, a Ronaldo byl vyhlášen mužem zápasu, dělat to pošesté v turnaji (včetně kvalifikací).

Portugalsko základní sestavy pro Euro 2016 Final

Pro Finále Euro 2016, Portugalsku hrál hostitelského národa a favority na výhru, Francie. Souboj Dimitriho Payeta s Cristianem Ronaldem donutil portugalského kapitána nahradit i přes jeho pokusy o návrat., Francie se přiblížila vítězství v poslední minutě normálního času, kdy André-Pierre Gignac zasáhl tyč. V prodloužení trefil z přímého kopu Portugalec Raphaël Guerreiro břevno. Eder, náhradní útočník, nakonec vstřelil vítězný gól v 109. minutě. S tímto vítězstvím získalo Portugalsko svou vůbec první velkou mezinárodní trofej v historii národa, vedenou Cristianem Ronaldem jako kapitánem. Portugalský Renato Sanches byl oceněn nejlepším mladým hráčem a Cristiano Ronaldo získal stříbrnou botu za své 3 góly a 3 asistence ve finále.,

2017 FIFA Konfederační CupEdit

Po jejich Euro 2016 vítězství, Portugalsko bylo umožněno podílet se na Konfederační Pohár FIFA 2017. Portugalsko bylo vtaženo do skupiny A s Mexikem, Novým Zélandem a hostí Rusko. V úvodním utkání se Portugalsko utkalo s Mexikem. Ve 34.minutě otevřel skóre Ricardo Quaresma po asistenci Cristiana Ronalda. Kvůli chybám v obraně však ve 42.minutě skóroval Javier Hernández., V druhé polovině, Cédric Soares obnovena výhodou pro Portugalsko, ale minuty později Mexiku by svázat hru, 2-2 po hlavičce z Héctor Moreno, končí zápas remízou.

V dalším zápase se Portugalsko utkalo s hostujícím Ruskem. Portugalci od začátku dominovali Rusům a gól přišel v 9.minutě, kdy skóroval Cristiano Ronaldo. Poté, Raphaël Guerreiro zranil během hry, je schopen hrát zbytek soutěže, a zápas skončil se portugalské vítězství. V posledním utkání základní skupiny se Portugalsko utkalo s Novým Zélandem., Portugalsko využilo výhodu v prvním poločase, góly Cristiana Ronalda a Bernarda Silvy. Výsledek by byl 4-0 ve druhém poločase poté, co André Silva a Nani také dali míč do zadní části sítě. Portugalsko tak šlo do semifinále soutěže jako první tým skupiny B s lepším gólovým rozdílem než Mexiko.

V semifinále se Portugalsko utkalo s Copa América winners Chile. Hra byla velmi blízká nebezpečným situacím na obou stranách a po 90 minutách bez gólu šla do prodloužení., Remíza trvala po celou dobu navíc. Během této doby nahradil Gelson Martins André Gomes, což je poprvé, kdy byla v oficiálním turnaji provedena čtvrtá náhrada. Ještě před koncem prodloužení udeřilo Chile dvakrát. Chilané nakonec zvítězili na penalty, brankář Claudio Bravo zachránil všechny tři portugalské střely. Portugalsko tak vynechalo kvalifikaci do finále a nevídaný titul.,

Pepe slaví po bodování pozdě ekvalizér proti Mexiku v roce 2017 FIFA Konfederační Pohár v Moskvě.

na třetím místě play-off zápas, Portugalsko čelí Mexiko v odvetě ze skupinové fáze. André Silva měl možnost dát Portugalsko dopředu, ale v 17.minutě neproměnil penaltu. V 55.minutě otevřel skóre díky vlastnímu gólu Luise Neta. Pepovi se podařilo v 91.minutě Obnovit rovnost a poslal hru do prodloužení., Během prodloužení Adrien Silva vzal další trest, tentokrát úspěšně, ale krátce poté Nélson Semedo opustil tým snížený na 10 poté, co byl poslán pryč. Navzdory početní výhodě na hřišti by Raúl Jiménez nakonec viděl také červenou kartu za faul na Eliseua. Výsledek by se do konce nezměnil na 2: 1. Portugalci se tak podařilo dostat na pódium soutěže a skončili na třetím místě.,

2018 FIFA World CupEdit

V roce 2018 FIFA World Cup předchozí losování, Portugalsko byly umístěny ve Skupině B spolu s Švýcarsko, Maďarsko, Faerské Ostrovy, Andorra a Lotyšsko. Portugalsko by v kvalifikaci prohrálo jen jeden zápas: prohru 2: 0 v úvodním utkání proti Švýcarsku. Nicméně, Portugalsko by si vykoupení v jejich poslední zápas skupinové fáze, porazil Švýcarsko 2-0 na začátek své skupiny na brankový rozdíl a kvalifikovat pro 2018 Světového Poháru.

Na Mistrovství světa ve fotbale 2018 bylo Portugalsko zařazeno do skupiny B se Španělskem, Marokem a Íránem., V úvodním zápase 15. června hrálo Portugalsko proti Španělsku. Cristiano Ronaldo skóroval s časnou penaltou, vyhrál ji poté, co byl faulován Nacho uvnitř krabice. Diego Costa pak otočil a odvrátil se od dvou Portugalsko obránce skóre s nízkou střelou do levého rohu, který přinesl na obou stranách úroveň. Těsně před přestávkou však David De Gea prostřelil ronaldovu střelu zpoza pokutového území rukavicemi a přes čáru., Costa vstřelil svůj druhý ekvalizér noci jen po restartu z blízka, než Nacho zaznamenal s pravou nohou half-volejem z post z okraje pokutového území, jeho první gól pro Španělsko. Jak tikaly hodiny, nicméně, Gerard Piqué přinesl dolů Ronaldo jen mimo krabici, s Portugalskem hvězdičkový dokončení bodování a jeho klobouk-trik s volný kop do horního rohu branky. Zápas skončil 3: 3.ve druhém utkání se Portugalsko utkalo s Marokem., Brzy v zápase, João Moutinho houpal na centr z pravé po krátkém rohu a Cristiano Ronaldo zamířil míč mocně kolem brankáře Munir Mohamedi z šesti yardů a do středu branky otevřít skóre. Ronaldo hrál Gonçalo Guedes do krabice, ale Munir udělal záchranu jednou rukou. Ronaldo střílel nad břevno, když mu Míšeň Bernarda Silvy na začátku druhé půle předložila střeleckou šanci., Rui Patrício pak se uložit k zachování Portugalsko vedení, když Hakim Ziyech je volný kop mířil směrem k cíli tím, že Younès Belhanda, brankář potápění do palm míč pryč od nebezpečí. Ziyech z 25 metrů vystřelil další setbol těsně nad břevno. Nordin Amrabat a Medhi Benatia vystřelili s lepšími šancemi. S druhou ztrátou v řadě se Maroko stalo prvním týmem vyřazeným z mistrovství světa ve fotbale 2018.poslední zápas portugalské skupiny byl proti Íránu., V 45. minutě Ricardo Quaresma řez z pravé strany před bodování s curling výstřel z venku jeho pravé nohy, který přehodil přes Alireza Beiranvand do levého horního rohu. Saeid Ezatolahi je faul na Cristiana Ronalda vyhrál v Portugalsku pokutový kop, který Ronaldo střílel nízko na pravé straně, umožňující Beiranvand se dostat dolů a zastavit. Írán pak podařilo dostat trest v době zastavení poté, co rozhodčí používá VAR určit, že Cédric házené z Sardar Azmoun záhlaví bylo úmyslné, což Karim Ansarifard převedeny vysoká, aby jeho právo., Zápas skončil remízou 1: 1, když Portugalsko postoupilo do 16.kola základní skupiny poté, co Španělsko remizovalo 2: 2 s Marokem.

Portugalsko by bylo vyřazeno z turnaje poté, co prohrálo s Uruguayí v 16.kole. V sedmé minutě Edinson Cavani přešel hrát zprava doleva s zametání projít ven, aby Luis Suárez, který přednesl kříž, který bývalý zamířil domů na zadní tyči z šesti yardů. V 55.minutě Raphaël Guerreiro dorážel z krátkého rohu na levé straně, který Pepe zakončil hlavičkou dolů., Jen sedm minut později, Rodrigo Bentancur shromažďovány míč kolem 30 metrů a vklouzl projít ven, aby Cavani na levé straně pokutového území, který tak vstřelil svůj druhý gól zápasu s curling pravá noha udeří do pravého rohu branky, aby kultivovat vedení pro Uruguay. Bernardo Silva střílel mimo cíl s cílem zející po chybě Fernanda Muslera, s Cavani zdálo se, že vyzvednout zranění v tahanici. Zápas skončil 2: 1 s Uruguayí a Portugalsko bylo z turnaje vyřazeno.,

2018-19 Liga národů UEFA

po Mistrovství světa se Portugalsko zúčastnilo inaugurační Ligy národů UEFA, kde bylo Seleção umístěno do ligy a vtaženo do skupiny 3 s Itálií a Polskem. Dne 9.března 2018 UEFA oznámila, že Portugalsko projevilo zájem o přihazování do finále Ligy národů a později bylo oznámeno, že vítězové skupin budou jmenováni jako hostitel finále turnaje.

před prvním zápasem s Itálií hráli Portugalci přátelský zápas s 2018 FIFA World Cup runners-up Chorvatsko na Estádio Algarve., Portugalci tlačili brzy, ale byl to Balkánský tým, který skóroval nejprve po střelbě zblízka od Ivana Perišiće. Pepe, který se objevil ve své 100. mezinárodní hře, skóroval ekvalizér po rohovém kopu od Pizziho.

Portugalsku začal Národů Ligy porazil Itálii doma 1-0 vítězství, s André Silva vstřelil v zápase jediný gól, ve hře, kde bylo Portugalsko vždy na vrcholu italský tým, který málokdy ukázal nebezpečí. Jednalo se o první vítězství Portugalska v oficiálním zápase proti Itálii od roku 1958.

ve druhém portugalském zápase čelili Polsku v Chorzówě., Domácí celek otevřel skóre po 18 minutách po rohovém kopu, který vstřelil Krzysztof Piątek, ale Portugalsko rostla a podařilo se mu otočit zápas kolem těsně předtím, než rozchod s André Silva skóre pro hostující straně, následoval vlastní gól od Kamil Glik, který dal míč na vlastní sítě po přihrávce od Rúben Neves, aby Rafa Silva. Ve druhé polovině zápasu vstřelil Bernardo Silva třetí gól Portugalska v zápase. Polsko se nevzdalo a Jakub Blaszczykowski dokázal snížit na domácí tým střelou z mezikruží., I přes to, portugalské podařilo udržet výhodu a zajistit vítězství skóre 3-2, konsolidace vedení své skupiny.

Gonçalo Guedes, který vstřelil vítězný gól proti Nizozemsku v roce 2019 UEFA Nations League Finále

V Portugalsku třetí zápas, opět tváří v Itálii, tentokrát v Miláně., Nuceni vyhrát, Italové vzal na výdaje ze hry, ale Portugalsko věděl, jak se držet výsledek, který 0-0 zůstal až do konce, což vede Portugalsko vyhrát skupinu a zajistit jim jako hostitel UEFA Nations League Finále, kvalifikace do semifinále turnaje. Poslední zápas Portugalska byl proti Polsku v Estádio D. Afonso Henriques v Guimarães. André Silva vstřelil úvodní gól po rohovém kopu Renato Sanches., V druhé polovině, Arkadiusz Milik vstřelil penalty srovnat skóre zápasu, po Danilo Pereira fauloval ho v pokutovém území, což vede Danilo dostávat červené karty, a chybět další zápas.

V semifinále, 5. Června, Portugalsko čelilo Švýcarsku. Přestože Švýcaři začali hru s více střeleckými příležitostmi, bylo to Portugalsko, které otevřelo skóre volným kopem Cristiana Ronalda. V 57.minutě byl v pokutovém území Faulován Bernardo Silva a funkcionář zápasu okamžitě nařídil penaltu pro Portugalce., Nicméně, tým zodpovědný za VAR upozornil na pohyb, který nastal dříve, v nichž Nélson Semedo se objevil, aby se dotkl Steven Zuber v portugalské oblasti. Po přezkoumání nabídek dal rozhodčí Felix Brych penaltu Švýcarsku, což vedlo Ricarda Rodrígueze k vyrovnání. Vyhlídka čas navíc by se stala reálnější až do 88. minuty, kdy Rúben Neves hodil míč do Bernardo Silva, který dal míč Cristiano Ronaldo, aby skóre Portugalska druhý gól., O dvě minuty později, Ronaldo vstřelil svůj třetí gól ze hry, dokončení hattrick a zajištění hostí místo ve finále. S touto hrou se Fernando Santos stal trenérem s nejvíce vítězstvími v historii portugalského týmu.

o čtyři dny později, ve finále 9. června na Estádio do Dragão v Portu, Portugalsko čelilo Nizozemsku. Portugalsko na začátku předčilo Nizozemce s několika nebezpečnými hrami. Po velkém tlaku v 60.minutě vstřelil Gonçalo Guedes jediný gól zápasu střelou z vnější strany., Nizozemci se snažili skórovat až do poslední minuty, ale výsledek zůstal nezměněn až do konce a Portugalsko získalo druhou hlavní mezinárodní trofej ve třech finále. S touto hrou, Rui Patrício se stal Portugalsko je nejvíce limitován brankář kdy, překonal Vítor Baía rekord.

Euro 2020edit

Portugalsko bylo vylosováno ve skupině B pro kvalifikaci UEFA Euro 2020 s Litvou, Lucemburskem, Ukrajinou a Srbskem., Portugalsko kreslil své první domácí zápasy proti Ukrajině a Srbsku, v 0-0 a 1-1 remíz respektive, a utrpěl 2-1 ztráta proti Ukrajině jejich vzdálenosti svítidla, ale podařilo vyhrát zbytek zápasů, s 2-0 pryč vítězství proti Lucembursku těsnící druhé místo ve své skupině, kvalifikace Portugalsko pro závěrečný turnaj. V procesu, Fernando Santos předjel Luiz Felipe Scolari záznam jako trenér Portugalska s nejvíce vítězství., Santos‘ tým byl vypracován ve Skupině F Euro 2020, se vedle mistrů světa ve Francii, Německu, a v Play-off vítěz A nebo D v široce spekuloval, „skupina smrti“.