Phoenix Suns (2011-2016)Edit

2011-12 seasonEdit

Morris został wybrany przez Phoenix Suns z 13.numerem w drafcie NBA 2011. Jego brat bliźniak, Marcus został powołany przez Houston Rockets pięć minut później. 8 stycznia 2012 zanotował swój pierwszy profesjonalny double-double z 13 punktami i 10 zbiórkami w wygranym 109-93 meczu z Milwaukee Bucks. 18 stycznia Morris zaliczył swój pierwszy profesjonalny start w NBA przeciwko New York Knicks., Jednak z powodu wirusa żołądkowego Markieff grał tylko przez 5 minut, zdobywając 3 punkty i zdobywając 2 Przechwyty, zanim Channing Frye przejął pozycję napastnika w wygranym 91-88 Phoenix. 8 lutego 2012 roku Markieff został wybrany do Rising Stars challenge 2012, co czyni go pierwszym zawodnikiem Suns od czasu Amar 'e Stoudemire' a, który wystąpił w Rookie Challenge. Morris grał dla zespołu Shaq, notując 12 punktów i 6 zbiórek. 25 Marca Morris zanotował 22 punkty i zremisował z Marcinem Gortatem w wygranym 108-83 meczu z Cleveland Cavaliers.,

Sezon 2012-2013EDYTUJ

ze względu na lokaut w NBA z 2011 roku, Morris zaliczył swój pierwszy pobyt w lidze letniej w 2012 roku, podczas którego zdobywał średnio 19,8 punktów i 19,8 punktów.9.8 zbiórek na mecz. Po tym pobycie zgromadził 13 funtów mięśni, zachowując wagę 245 funtów. Po zdobyciu 16 punktów w sezonie przeciwko Broniącemu tytułu Miami Heat, Morris zadebiutował 21 listopada 2012 roku., W sezonie 2010/2011 zdobył trzy punkty i zremisował z Marcinem Gortatem 7 zbiórek w wygranym meczu z Portland Trail Blazers. Dwa dni później Morris zanotował wysokie 23 punkty, które doprowadziły the Suns do dogrywki 111-108 nad New Orleans Hornets. 6 grudnia 2012 roku Morris zaliczył 17 zbiórek, zdobywając 15 punktów w przegranym 97-94 meczu z Dallas Mavericks. 21 lutego 2013 roku brat Morrisa, Marcus, został oddany do Phoenix Suns, ponownie łącząc je po dwóch latach gry w oddzielnych zespołach., Był to także drugi raz, gdy bracia bliźniacy the Suns grali w tej samej drużynie, a Dick i Tom Van Arsdale byli pierwszymi bliźniakami, którzy grali razem w sezonie 1976/77. The Morris twins stali się pierwszymi braćmi w historii, którzy startowali razem w tej samej drużynie.

sezon 2013-14

Dwa dni później zdobył 28 punktów i zdobył 10 zbiórek w wygranym 114-103 domowym meczu z Denver Nuggets., Po zdobyciu 23 punktów w wygranym 101-94 meczu z New Orleans Pelicans, Morris stał się trzecim zawodnikiem od 1989 roku, który strzelał ponad 75% z boiska w trzech kolejnych meczach z co najmniej 12 próbami w każdym meczu; Dwight Howard i Charles Barkley byli pierwszymi dwoma graczami, którzy tego dokonali. Morris został wybrany graczem tygodnia Konferencji Zachodniej w okresie od 4 do 11 listopada 2013 po średnich 22,8 punktów, 8,0 zbiórek, 2,0 przechwytów i prowadząc ligę dla field goal percentage (.698)., Morris miał 27 punktów i złapać 15 zbiórek w zwycięstwo 99-90 nad Cleveland Cavaliers, co Morris pierwszy gracz od Yao Ming w 2002 roku zdobyć co najmniej 27 punktów i złapać 15 zbiórek z ławki. W sezonie 2013/2014 jako szósty zawodnik został nominowany do NBA Most Improved Player Award oraz do NBA Sixth Man of the Year Award.

sezon 2014-15

29 września 2014 roku Morris podpisał wieloletni kontrakt z Phoenix Suns., 17 listopada 2014 w wygranym 118-114 meczu z Boston Celtics zanotował 30 punktów. Razem z Marcusem, Goranem i Zoranem Dragićiem, zagrali razem dla the Suns w czwartej kwarcie ich zwycięstwa 112-96 nad Philadelphia 76ers 2 stycznia 2015 roku. Był to pierwszy raz w historii NBA, kiedy dwie różne pary braci grały razem dla tej samej drużyny w tym samym czasie. 13 stycznia 2015 w wygranym 107-100 meczu z Cleveland Cavaliers zdobył 35 punktów., 22 marca w meczu przeciwko Dallas Mavericks, Morris twins po raz pierwszy w karierze rozegrali double-double w tym samym meczu.

2015-16-16

8 września 2015 roku Morris został ukarany grzywną w wysokości 10 000 dolarów za zachowanie szkodliwe dla ligi, publicznie domagając się wymiany miesiąc wcześniej. Morris później trenował z długoletnim przyjacielem Rasheedem Wallace ' em przed ponownym dołączeniem do Suns na obóz treningowy. 23 listopada zdobył 28 punktów w przegranym meczu z San Antonio Spurs., Morris wystąpił w 16 meczach, aby rozpocząć sezon, zanim został zatrudniony przez trenera Jeffa Hornacka od 4 grudnia. Podczas czwartej kwarty meczu Suns z Denver Nuggets, Morris rzucił ręcznik w kierunku Hornacek, gdy szedł na ławkę. Następnego dnia Morris został zawieszony na dwa mecze za zachowanie szkodliwe dla drużyny, a później został uznany za jednego z największych złoczyńców sportowych Arizony przez AZCentral.com po kontuzji Alexa Lena na początku stycznia, Morris został ponownie włączony do rotacji, aby pomóc wzmocnić frontcourt., 2 lutego 2016, podczas pierwszego meczu Earla Watsona jako głównego trenera Suns, zaliczył najlepszy mecz w sezonie z 30 punktami, 11 zbiórkami, 6 asystami, 2 blokami i 1 kradzieżą w przegranym 104-97 meczu z Toronto Raptors. Cztery dni później zanotował 17 punktów i 8 asyst w karierze w przegranej z Utah Jazz. Podczas swojego ostatniego meczu z Suns 10 lutego przeciwko Golden State Warriors, Morris i kolega z drużyny Archie Goodwin wdali się w fizyczną sprzeczkę na ławce i byli widziani, jak kłócili się podczas przerwy., Kłótnia przerodziła się w przepychającą walkę między parą, gdy koledzy z drużyny szybko wkroczyli i rozdzielili dwójkę.

Washington Wizards (2016-2019)Edit

Morris dunks podczas meczu przeciwko Detroit Pistons

18 lutego 2016 roku Morris został wymieniony do Washington Wizards w zamian za Dejuana Blaira.Kris Humphries i 2016 Top–9 chronione wybór pierwszej rundy draftu., Następnego dnia zadebiutował w Wizards w wygranym 98-86 meczu z Detroit Pistons, notując 6 punktów i 2 zbiórki w 22 minuty. 29 lutego 2016 zanotował swój pierwszy double-double jako Wizard z 16 punktami i 13 zbiórkami w wygranym 116-108 meczu Z Philadelphia 76ers.

10 lutego 2017 roku Morris zdobył 26 punktów w wygranym 112-107 meczu z Indianą Pacers. The Wizards zakończyli sezon regularny wynikiem 49-33 i weszli do playoffów jako nr 4. W latach 1978-1979 zdobył swój pierwszy tytuł w Southeast Division., 16 kwietnia 2017 roku Morris zdobył 21 punktów w swoim debiucie w NBA playoff, gdy Wizards pokonali Atlanta Hawks 114-107 w meczu pierwszej rundy.

22 września 2017 roku Morris został wykluczony na sześć do ośmiu tygodni po operacji w celu naprawy przepukliny sportowej. 13 marca 2018 zdobył 27 punktów w przegranym 116-111 meczu z Minnesota Timberwolves.

3 stycznia 2019 roku Morris został wykluczony na sześć tygodni po ataku sztywności szyi i górnej części pleców, które doprowadziły do zdiagnozowania u niego przejściowej neurapraksji szyjnej.,

7 lutego 2019 roku Morris został wytransferowany, wraz z wyborem drugiej rundy 2023, do New Orleans Pelicans w zamian za Wesleya Johnsona. Został zwolniony przez pelikanów następnego dnia.

Oklahoma City Thunder (2019)Edit

20 lutego 2019 roku Morris podpisał kontrakt z Oklahoma City Thunder.

Detroit Pistons (2019-2020) Edit

6 lipca 2019 roku Morris podpisał kontrakt z Detroit Pistons. 21 lutego 2020 roku Morris i Pistons zgodzili się na wykup.,

Los Angeles Lakers (2020–present)Edit

Morris podpisał kontrakt z Los Angeles Lakers 23 lutego 2020 roku, korzystając z 1,75 miliona dolarów zwolnienia dla niepełnosprawnych graczy, które otrzymali, aby zastąpić Demarcusa Cousins. Lakers awansowali do półfinału konferencji przeciwko Houston. W wygranym 2. meczu z ławki rezerwowych napastnik w ciągu 23 minut zdobył 16 punktów i strzelił 6 z 8 z boiska i 4 z 5 zza łuku., W drugiej połowie trzeciego meczu trener Lakers Frank Vogel przeciwstawił się Małolitrażowemu składowi Rockets, wprowadzając Morrisa w miejsce JaVale 'a McGee' ego i przenosząc Anthony ' ego Davisa na środek. Morris pozostał podstawowym zawodnikiem do końca sezonu, w którym Lakers wygrali 4: 1. Lakers wygrali finał NBA w 2020 roku w sześciu meczach, zdobywając swoje pierwsze mistrzostwo.

23 listopada 2020 roku Morris ponownie podpisał kontrakt z Lakers.