Conn Smythe Trophy jest przyznawany corocznie zawodnikowi uważanemu za najbardziej wartościowego zawodnika tegorocznych play-offów Pucharu Stanleya, ale ten zawodnik niekoniecznie zawsze staje na wysokości zadania i zamyka umowę dla swojej drużyny.

Historia hokeja jest przepełniona nieprawdopodobnymi bohaterami, którzy odpowiedzieli na wezwanie i przeszli kluczową grę w decydującym momencie, aby pomóc drużynie pokonać ostatnią przeszkodę do zdobycia Pucharu Stanleya.,

pingwiny nie są wyjątkiem, a w tym artykule poznamy nieujawnionych bohaterów, którzy przeszli, gdy drużyna ich najbardziej potrzebowała.

Mario wygrał dwukrotnie (1991, 1992), Sidney Crosby dwukrotnie (2016, 2017), a Evgeni Malkin zdobył nagrodę raz (2009).,

nie ma wątpliwości, że ci gracze zdobyli przyznane im trofea Conn Smythe, ale być może nie byli to gracze, którzy odegrali największą rolę w rozgrywkach, w których ich drużyna zdobyła Puchar Stanleya.

od Maxa Talbota do Kris ' A Letanga, przyjrzyjmy się, kto zagrał bohatera franczyzy pięć razy Pingwiny przypieczętowały mistrzostwo Pucharu Stanleya.

1991: gra 6 vs., Minnesota North Stars

MVP gry Clinching: Mario Lemieux

Tak więc, ten wybór jest nieco sprzeczny z całym punktem artykułu, ale kiedy spojrzeć wstecz na grę 6 przeciwko North Stars, Lemieux wyróżnia się jako najlepszy wykonawca w nocy, w której prawie wszyscy w czerni i złocie produkowane.

, Po tym, jak Ulf Samuelsson otworzył punktację, Lemieux kilka minut później pokonał go 2: 0, strzelając krótką bramkę. Mario dodał asystę przy czwartej bramce drużyny w drugiej tercji wraz z parą pomocników w trzeciej w drodze do Conn Smythe Trophy.

1992: gra 4 vs., Chicago Blackhawks

MVP meczu: Ron Francis

Mario Lemieux, Rick Tocchet i Kevin Stevens opublikowali trzy punkty, gdy Pingwiny zmieściły Chicago Blackhawks w meczu 4 finału Pucharu Stanleya w 1992 roku, ale zamiast debatować między tym trio, wybór tutaj jest gra zwycięski strzelec bramki Ron Francis.

Francis miał cichą grę 4, ale jego gol w 7: 59 trzeciej tercji pomógł pingwinom zbudować prowadzenie w dwóch bramkach po raz pierwszy przez całą noc w tym, co do tego momentu było konkursem w tył iw tył., Jeremy Roenick strzelił późną tercję dla Blackhawks, ale to nie wystarczyło i marker Francisa utrzymał się w zwycięskiej bramce.

2009: Game 7 vs.Detroit Red Wings

MVP meczu: Max Talbot

przed spadkiem Pucka w meczu 7 przeciwko Red Wings w 2009 roku, popularnym wyborem do roli bohatera dla pingwinów był Ruslan Fedotenko. Pięć lat wcześniej Fedotenko dwukrotnie zdobył bramkę w meczu 7. jako członek Tampa Bay Lightning, zdobywając Puchar Stanleya nad Calgary Flames.,

tym razem jednak ktoś, być może nawet bardziej nieprawdopodobny niż Fedotenko, zagrał MVP i popchnął pingwiny do trzeciego tytułu Pucharu Stanleya. Max Talbot był już bohaterem ludowym za swoje działania przeciwko Philadelphia Flyers w pierwszej rundzie tych samych playoffów, a następnie wyrył swoje nazwisko w historii pingwinów na zawsze z dwoma golami przeciwko Red Wings w meczu 7. Bez Sidneya Crosby ' ego, ktoś musiał się postarać, żeby Pingwiny zabiły olbrzyma. Max Talbot właśnie to zrobił.

2016: Game 6 vs., San Jose Sharks

MVP meczu: Kris Letang

Kris Letang jest piorunochronem wśród fanów pingwinów, ale nikt nie może wątpić w jego występ podczas Pucharu Stanleya 2016. W tym sezonie Letang zdobył 15 punktów i prowadził drużynę w czasie lodowym z ponad 28 minutami na mecz.

wystarczyło, że Letang był tym, który zdobył ostatecznego zwycięzcę gry w meczu 6 przeciwko Sharks, aby dać franczyzie swój czwarty Puchar Stanleya., Jeszcze bardziej imponująca jest gra prowadząca do bramki, w której Letang wisiał wokół obrony rekinów, zanim strzelił krótką stronę z podania Crosby ' ego.

2017: Game 6 vs.Nashville Predators

MVP meczu: Matt Murray

Wielu może spojrzeć na ten wybór i zastanawiać się, jak to nie było zwycięski strzelec bramki Patric Hornqvist i prawdę mówiąc nie była to łatwa decyzja. Po ponownym obejrzeniu najważniejszych wydarzeń z tego meczu, Hornqvist nigdy nie ma szansy zagrać bohatera, gdyby nie Matt Murray stojący na głowie przez ponad 58 minut, zanim Hornqvist przełamał lody.,

mecz 6 był najbardziej wyrównanym meczem z trzech rozegranych w Nashville podczas tej serii, ale mimo to Murray wykupił Pingwiny wiele razy przez całą noc, aby utrzymać grę bez wyników. Murraya obejmuje zabicie 5 na 3 w trzeciej tercji, co z łatwością mogłoby zmienić wynik tego meczu i serii, gdyby nie trzymał Predatorów na dystans.