A figyelmeztetések volt pár, de a dráma bőséges volt a NASCAR végső rendszeres-szezonban verseny a Daytona International Speedway autóverseny-pálya. William Byron nyerte az első verseny a szezon egy túlóra thriller szombat este, hogy rögzítse a helyét a 2020 rájátszásban. A győzelem teszi Byron a második vezető, hogy megnyerje a versenyt a No. 24 Chevrolet autó után Jeff Gordon.,

“elég hihetetlen fajta megszüntetése stílusú verseny, hogy ez volt ma este,” Bryon mondta. “Úgy gondolom, hogy felkészít minket a rájátszásba érkező jövőbeli kiesési versenyekre, és tényleg olyan érzés volt, mintha az Xfinity championship versenyen lennénk.”

Byron csúszott Joey Logano és Bubba Wallace között, a mezőny négy körrel a vége előtt futott. A szoros verseny során Logano tekergett, majd hátrafelé csúszott és más autókat gyűjtött a nyomában.

az egyik ilyen sofőr Jimmie Johnson volt a 48-as Chevrolet-ben., Johnson és Byron a pontbuborék három versenyzőjeként versenyzett a rájátszásban. A verseny utolsó szakaszában Johnson négy ponttal ült csapattársa, Byron felett, mint az utolsó versenyző, aki pontokon bejutott a posztszezonba.

de egy kemény ütés a bal oldalon Matt Kenseth-től, aki a Logano roncs részeként feltekerte a pályát, megszilárdította Jimmie Johnson futásának végét. A baleset miatt a második körös futam és a hosszabbítás is elmaradt.,

“A jobb oldali falba csak egy kicsit kerültem, majd valaki alulról lecsapott”-mondta Johnson. “Valami történt az alsó sávokban, amit nem láttam, és valaki Belém sodródott.”

Byron vezette a pályát az újraindításkor, közvetlenül a kupa újonc Christopher Bell előtt tartva, aki visszaesett a kockás zászló előtt. Byron tartotta a lépést az utolsó két kört a kockás zászló, így nincs szükség semmilyen helyzetben vagy pontszámlálás.,

“nem lehetett volna nagyobb nyomásterhelésű versenyt választani” – mondta Byron. “Amikor egy szuperspeedway-en vagy, és a futási sorrend gyakorlatilag két körönként változik, hihetetlen, hogy ilyen nagy nyomást gyakorolunk néhány pontra.”

Chase Elliott a második, Denny Hamlin pedig a harmadik helyen végzett.

Az első “nagy” néhány körrel a második “nagyobb” előtt jött.”Kevesebb, mint 10 kör maradt, a kupa újonc Tyler Reddick a második helyről lépett át Kyle Busch vezetésére. Reddick túl közel ment, Busch ellenőrizte, kényszerítve a kapcsolatot Erik Jones közvetlenül mögötte., Jones nekiment a falnak, és a közelben futó sofőrök, köztük Kyle és Kurt Busch, Ryan Newman, Michael McDowell, Ricky Stenhouse Jr.és Ryan Preece is beszorult a roncsba. A fiatalabb Busch le Reddick lépés, mint egy ” csúszda munkát rosszul.”

” ugyanaz az idézet, ember. Még mindig 2020. Semmi sem változott” – mondta Busch az NBC adásában, miután kiengedték az infield gondozási központból.

minimális sérüléssel Reddick újraindult az első sorban, de gyorsan lemaradt Logano mögött, aki az elsőig futott. Reddick nem., 8 autó gyűlt össze a második nagy roncs, mint volt Logano.

“Ez csak superspeedway racing,” Logano mondta az NBC. A 27.helyen végzett.

annak ellenére, hogy Logano DNF, a No. 22 vezető végigsöpört az első két szakaszban, mindkettő jellemezte agresszív mozog a zöld-fehér zászlók, mint a járművezetők próbált pontot szerezni egy utolsó árok erőfeszítést, hogy a rájátszásba. Clint Bowyer az első szakasz után pontokon alapult, de jobb helyzetbe került a 2. szakasz bezárásához, harmadik., Közben, Erik Jones, a playoff buborék szélén, korai veszteségben volt, annak ellenére, hogy szilárd szakasz 1 Befejezés (második). Meg kellett nyernie a versenyt, hogy folytathassa a bajnoki vadászatot.

Matt DiBenedetto a 12. helyen végzett, Johnson pedig a 17.helyen végzett. DiBenedetto volt az utolsó versenyző, aki pontokon bejutott a rájátszásba.

“Ez határozottan szerencse volt” – mondta DiBenedetto a verseny után. “Azt hiszem, csak próbáltam tisztességes döntéseket hozni, egész nap okosnak lenni, nem pedig a baleset okozója, tehát ez volt a célom, hogy ne csináljak buta mozdulatokat.,”

míg a “szerencse” DiBenedetto oldalán volt, Johnson számára ez a tényező hiányzott ebben a szezonban. Keményen versenyzett, hogy erős pozícióba kerüljön, hogy bejusson a rájátszásba, de a szerencsétlen helymeghatározás, az időzítés és a rajta kívül álló erők ismét kivették Johnsont a versenyből. Ennek ellenére Johnson inkább lemondott, mint ideges volt a késői kiütése után.

“nem tettem annyit, hogy ez legyen az utolsó évem, mint mások” – mondta Johnson. “A fellépésről szól. Arról szól, hogy versenyképesek legyünk. Arról szól, hogy a versenycsapat oda kerüljön vissza, ahol megérdemli.,”

bár hozzátette: “ha kimegyek és nyerek pár versenyt a szakaszon, nagyon csalódott leszek, hogy nem vagyok a rájátszásban.”

Pos. Driver Car No. Idő Mögött 1 William Byron 24 GYŐZTES 2 Chase Elliot 9 0.119 3 Denny Hamlin 11 0.308 4 Martin Truex Jr. 19 0.,313 5 Bubba Wallace 43 0.368 6 Ryan Blaney 12 0.449 7 Alex Bowman 88 0.455 8 Brendan Gaughan 62 0.496 9 Chris Buescher 17 0.523 10 Brad Keselowski 2 0.941 11 John Hunter Nemechek 38 1.537 12 Matt DiBenedetto 21 1.,803 13 Christopher Bell 95 3.202 14 Michael McDowell 34 8.445 15 Brennan Poole 15 9.765 16 Ross Chastain 77 11.826 17 Jimmie Johnson 48 19.032 18 Aric Almirola 10 32.744 19 Clint Bowyer 14 46.983 20 Kevin Harvick 4 64., Timmy Hill 66 3 laps 25 Austin Dillon 3 3 laps 26 Daniel Suarez 96 5 laps 27 Joey Logano 22 6 laps 28 Matt Kenseth 42 6 laps 29 Tyler Reddick 8 6 laps 30 Cole Custer 41 6 laps 31 Joey Gase 51 6 laps 32 Ricky Stenhouse Jr., 37 Ryan Preece 37 13 laps 38 Josh Bilicki 7 13 laps 39 James Davison 51 25 laps 40 JJ Yeley 27 161 laps
NASCAR and Charlotte FC beat reporter Alex Andrejev joined The Observer in January 2020 following an internship at The Washington Post., Játszott Division I röplabda Columbia Egyetem előtt megszerezte a mester fokozatot a University of Southern California. Támogatom a munkámat digitális előfizetéssel