a Conn Smythe trófeát évente ítélik oda a Stanley Kupa rájátszásának legértékesebb játékosának tartott játékosnak, de ez a játékos nem feltétlenül mindig az, aki felkel az alkalomra, és bezárja csapata üzletét.

a jégkorong története tele van valószínűtlen hősökkel, akik válaszoltak a felhívásra, és döntő pillanatban döntő szerepet játszottak, hogy segítsenek a csapatnak a Stanley-Kupa megnyerésének végső akadályán.,

A pingvinek sem kivétel, és ez a darab felfedezi azokat a hősöket, akik akkor jöttek át, amikor a csapatnak leginkább szüksége volt rájuk.

franchise-ként a Penguins öt Stanley-Kupa-bajnokságot nyert, három játékos pedig a Conn Smythe-trófeát kapta a playoff erőfeszítéseiért. Mario kétszer nyert (1991, 1992), Sidney Crosby két Conn Smythes-t kapott (2016, 2017), Evgeni Malkin pedig egyszer (2009).,

nem kérdéses, hogy ezek a játékosok megszerezték a nekik odaítélt Conn Smythe trófeákat, de talán nem ők voltak azok a játékosok, akik a legnagyobb szerepet játszották azokban a játékokban, ahol csapatuk megszerezte a Stanley Kupát.

max Talbot-tól Kris Letang – ig, vessünk egy pillantást arra, ki játszott franchise hősöt az öt különböző alkalommal, amikor a pingvinek Stanley Kupa-bajnokságot zártak le.

1991: Game 6 vs., Minnesota North Stars

Clinching Game MVP: Mario Lemieux

tehát ez a kiválasztás némileg ellentétes a cikk teljes pontjával, de amikor visszatekintünk a 6.játékra az Északi csillagok ellen, Lemieux kiemelkedik a legjobb előadóként egy olyan éjszakán, ahol szinte mindenki fekete-aranyból készült.

összesen négy pontot (1g, 3a), Lemieux vezetett támadó támadás, amelynek eredményeként egy 8-0 rout az Északi csillagok, hogy a Penguins az első Stanley Cup franchise történetében., Miután Ulf Samuelsson megnyitotta a pontozást, Lemieux néhány perccel később 2-0-ra tette a hátsó töréssel rövidített gólt. Mario hozzá asszisztot a csapat negyedik cél a második időszakban, valamint egy pár segítők a harmadik útban a Conn Smythe Trophy.

1992: Game 4 vs., Chicago Blackhawks

Clinching Game MVP: Ron Francis

Mario Lemieux, Rick Tocchet, és Kevin Stevens mind írt három pont erőfeszítések amikor a pingvinek söpört a Chicago Blackhawks játék 4 A Stanley Kupa döntőjében, de ahelyett, hogy vitatkoznak a trió, a választás itt játék győztes gólszerző Ron Francis.

Francis volt egy egyébként csendes játék 4, de a cél 7:59 a harmadik időszakban segített a pingvinek építeni egy kétgólos előnyt az első alkalommal egész éjjel, amit már egy oda-vissza verseny addig a pontig., Jeremy Roenick a harmadik harmad végén szerzett gólt a Blackhawksnak, de ez nem volt elég, és Francis marker tartotta magát a kupagyőztes gólnál.

2009: Game 7 vs. Detroit Red Wings

Clinching Game MVP: Max Talbot

mielőtt puck csepp játék 7 ellen a Red Wings 2009-ben, egy népszerű pick játszani hős a pingvinek volt Ruslan Fedotenko. Öt évvel korábban Fedotenko kétszer gólt szerzett a 7. játékban a Tampa Bay Lightning tagjaként, hogy megnyerje a Stanley Kupát a Calgary Flames felett.,

ezúttal azonban talán még Fedotenkónál is valószínűtlenebb volt, hogy MVP-t játsszon, és harmadik Stanley-Kupa-címig tolja a pingvineket. Max Talbot már népi hős volt a Philadelphia Flyers elleni cselekedeteiért ugyanazon rájátszás első fordulójában, majd örökre beírta a nevét a Penguins lore-ba, két góllal a Red Wings ellen a 7.játékban. Anélkül, hogy Sidney Crosby rendelkezésére állt volna, valakinek fel kellett lépnie, ha a pingvinek megölik az óriást. Max Talbot épp ezt tette.

2016: 6. játék vs., San Jose Sharks

Clinching Game MVP: Kris Letang

Kris Letang egy villámhárító a Penguins rajongói bázisa között, de senki sem kételkedhet a teljesítményében a 2016-os Stanley Kupa futása során. A Penguins Cup fut ebben a szezonban, Letang írt 15 pont vezette a csapatot a jég idő több mint egy óriási 28 perc egy játék.

Ez csak illik, hogy Letang volt az, aki gólt az esetleges játék győztes a játék 6 ellen a Sharks, hogy a franchise negyedik Stanley Cup., Ami még lenyűgözőbb, az a játék, amely a célhoz vezet, ahol Letang a cápák védelme körül lógott, mielőtt rövid oldalt lőtt volna Crosby passzából.

2017: Játék 6 vs Nashville Ragadozók

Mezőnyében Játék MVP: Matt Murray

Sokan nézd meg ezt, vedd meg, csoda, hogy nem volt játék győztes gólt Patric Hornqvist őszintén, hogy ez nem egy könnyű döntés. Miután visszatekerte a játék legfontosabb eseményeit, Hornqvist soha nem volt esélye hősnek játszani, ha nem Matt Murray számára, aki több mint 58 percig állt a fején, mielőtt Hornqvist megtörte a jeget.,

A 6. játék volt a Nashville-ben játszott három legegyenletesebben vitatott játék ebben a sorozatban, de még így is, Murray az éjszaka folyamán számos alkalommal kiszabadította a pingvineket, hogy a játék eredménytelen maradjon. Murray a harmadik harmadban 5-3-as vereséget szenvedett, ami könnyen megváltoztathatta volna a meccs és a sorozat végeredményét, ha nem tartja sakkban a ragadozókat.