• Přehled
  • Příprava
  • Postup
  • Hodnocení

Stáhněte si tuto lekci plán, včetně podkladů, jako pdf.

Téma: John F. Kennedy, Inaugurační Adresa

Grade Level: Stupně 3-6

Oblast: Sociálních Studií, a Jazyk Umění

Čas Potřebný: 2 třídy obdobích,

Cíle/Důvody

John F. Kennedyho inaugurační projev inspiroval děti a dospělí vidět význam občanské činnosti a veřejné služby., Jeho historické slovy, „neptejte se, co může vaše země udělat pro vás – zeptejte se, co můžete udělat pro svou zemi,“ vyzval každou Americké přispět nějakým způsobem k veřejnému blahu. V této lekci se studenti dozvědí o tématu inauguračního projevu prezidenta Kennedyho, občanské akci a zváží, jak se to týká jejich vlastního života.

základní otázka: jak vůdce inspiruje národ nebo skupinu lidí?

studenti budou moci:

  • analyzovat a interpretovat primární zdroj pro shromažďování informací o inaugurační adrese prezidenta Kennedyho.,
  • vysvětlete citát: „neptejte se, co pro vás vaše země může udělat—zeptejte se, co můžete udělat pro vaši zemi.“
  • navrhněte nápad na občanskou akci ve vlastní škole nebo komunitě.

spojení s osnovami (standardy)

národní standardy pro občanskou a vládní
V. jaké jsou role občana v americké demokracii?

Národní historické standardy
Standard 2: historické porozumění: a. identifikujte autora nebo zdroj historického dokumentu nebo vyprávění. B. Rekonstruujte doslovný význam historické pasáže.,

Příprava

Předchozí Znalosti a Dovednosti

Studenti by měli být obeznámeni s konceptem inaugurace prezidenta (viz Další Zdroje). Životopis Johna F. Kennedyho je k dispozici zde. Na této stránce je odkaz na inaugurační adresu prezidenta Kennedyho.

historické pozadí a kontext

20. ledna 1961 úředník Nejvyššího soudu USA uspořádal velkou rodinnou Bibli Fitzgeralda, když John F. Kennedy složil přísahu, že se stane 35. prezidentem národa., Na pozadí hlubokého sněhu a slunečního svitu se více než dvacet tisíc lidí schoulilo v teplotách 20 stupňů na východní frontě kapitolu, aby byli svědky události. Kennedy, který odstranil svůj vrchní nátěr a promítal jak mládí, tak sílu, doručil to, co se stalo mezníkem inaugurační adresy.

jeho publikum dosáhlo daleko za hranice těch, které se před ním shromáždily lidem po celém světě. Při přípravě na tuto chvíli se snažil inspirovat národ a vyslat zprávu do zahraničí, která signalizuje výzvy Studené Války a jeho naději na mír v jaderném věku. Také chtěl být stručný., Jak poznamenal svému blízkému poradci, Ted Sorensen, “ nechci, aby si lidé mysleli, že jsem windbag.“.“

On byl přidělen Sorensen úkol studovat jiné zahajovací projevy a Lincolna Gettysburg Address sbírat tajemství úspěšného adresy. Jemně vytvořený závěrečný projev byl Kennedym a Sorensenem mnohokrát revidován a přepracován, dokud nebyl zvolený prezident spokojen. Ačkoli ne nejkratší inauguračních adres, Kennedyho byl kratší než většina na 1,355 slova v délce a, stejně jako Lincolnova slavná řeč, byl složen z krátkých frází a slov., Kromě zprávy, výběru slov a délky uznal, že podmanění jeho publika vyžadovalo silné doručení. Den před a ráno v den Inaugurace Den, držel kopii užitečné využít volnou chvilku na recenzi, dokonce i u snídaně.

to, Co mnozí považují za nejvíce nezapomenutelné a trvalé části řeč přišla ke konci, kdy se Kennedy vyzval všechny Američany, aby se zavázaly ke službě a oběti: „A tak, moji drazí Američané, neptejte se, co může vaše země udělat pro vás – zeptejte se, co můžete udělat pro svou zemi.,“Poté pokračoval oslovením svého mezinárodního publika:“ moji spoluobčané světa: neptejte se, co pro vás Amerika udělá, ale co společně můžeme udělat pro svobodu člověka.“

poté, co vyhrál volby jedním z nejmenších populárních volebních okrajů v historii, Kennedy věděl velký význam tohoto projevu. Lidé, kteří projev viděli nebo slyšeli, vysílali přes televizi a rozhlas, nového prezidenta chválili. Dokonce i děti základní školy mu psaly s reakcemi na jeho myšlenky., Po jeho inauguračním projevu vyjádřilo souhlas prezidenta Kennedyho téměř sedmdesát pět procent Američanů.

Materiál

Dopis od Brenda Sue Wesson

Postup

Část I: Zkoumání Důkazů,

Zahájení činnosti s diskusí o nedávné prezidentské inaugurace. Co se ten den stalo? Byli tam studenti, kteří to sledovali? Četl jsi o tom? Poslouchal jste inaugurační adresu? O jakých tématech a nápadech prezident ve svém projevu hovořil? Jak dav reagoval?

1. Vysvětlete, že 20. ledna 1961 John F., Kennedy, nejmladší americký prezident, který byl kdy zvolen, dal inaugurační adresu, která je nyní známá svým silným jazykem a poselstvím. Budou mít možnost prozkoumat historické důkazy z Kennedyho Prezidentské Knihovny zjistit více o Johna F. Kennedyho inaugurační projev a jeho dopad na lidi v tom okamžiku v čase.

2. Distribuujte kopie dopisu.

3. Vést diskusi interpretovat informace. Zahrňte některé nebo všechny následující otázky:

  • proč si myslíte, že Brenda Sue Wesson napsala tento dopis?,
  • co kdybyste dnes mohli mluvit s Brendou Sue Wessonovou? Kolik by jí bylo? Na co byste se jí zeptal na inauguraci? Co by mohla říct?
  • jaká byla důležitá informace, kterou jste našli ve svém vyšetřování? Co je důležité?
  • co jiného byste chtěli vědět o inauguraci? Jak jste mohli najít tyto informace?

4. Podle zájmů studentů sdílejte fotografie inaugurace a výňatky z projevu. Navštivte webové stránky o předávání pochodně a poezie a moci, dva muzejní exponáty o inauguraci.

5., Vysvětlete, že mnoho lidí si ten den pamatuje chlad, ale také si pamatují konkrétní citace z Kennedyho projevu. V další lekci se dozví více o Kennedyho inauguračním projevu.

Část 2: „neptejte se, co pro vás může vaše země udělat“

1. Zeptejte se, jestli někdo zná slavný citát z Kennedyho inauguračního projevu. Poté, co studenti reagovat, napište citace na tabuli nebo graf papír: „A tak, moji drazí Američané, neptejte se, co může vaše země udělat pro vás—zeptejte se, co můžete udělat pro svou zemi.,“Vysvětlete, že tato slova jsou některá z nejznámějších z Kennedyho inauguračního projevu. Mohou dát citát ve svých vlastních slovech? Co to znamená?

2. Nechte studenty přemýšlet o seznamu akcí, které by mohli podniknout v reakci na výzvu Johna F.Kennedyho ke službě. Co by mohli udělat, aby nějakým způsobem pomohli své rodině, škole, komunitě nebo zemi?

3. Jako třídu vyberte ze seznamu, který studenti vygenerovali, jednu akci. Vymyslete akční plán a proveďte jej. Nebo nechat studenty kreslit plakáty, aby propagovali svůj občanský akční nápad.,

studenti si představují, že 20.ledna 1961 sledovali inauguraci prezidenta Kennedyho buď v televizi, nebo osobně. Jejich úkolem je napsat záznam deníku o události. Mohou napsat záznam jako sebe nebo představený charakter. Záznam by měl obsahovat:

  • jejich věku,
  • kde žijí,
  • kde byli, když sledovali události,
  • a jejich reakce na inaugurační projev. Ubytování poskytuje opětovné znění nabídky.

rozšíření

1. Jak by mohli studenti zjistit, co John F., Kennedy skutečně řekl ve svém projevu? Vstupte na inaugurační adresu prezidenta Kennedyho zde. Nechte studenty číst přepis, když poslouchají řeč (překlady inaugurační adresy jsou také k dispozici zde). Požádejte je, aby zdůraznili části projevu, které by mohly inspirovat Brendu Sue Wessonovou k napsání dopisu prezidentovi. (Protože řeč má mnoho slov, která nejsou pro základní studenty neznámá, je nejlepší si před čtením řeči prohlédnout slovní zásobu a koncepty).

2. Nechte studenty studovat a prezentovat citace z řeči., Rozdělte třídu na malé skupiny. Nechte každou skupinu vložit citát do svých vlastních slov. Vyzvěte studenty, aby si zapamatovali citát, představili jej třídě a vysvětlili, co si myslí, že citace znamená.

“ Pokud svobodná společnost nemůže pomoci chudým, nemůže zachránit pár bohatých.“

“ to vše nebude dokončeno v prvních sto dnech. Ani to nebude dokončeno v prvních tisíc dnech, ani v životě této správy, ani možná v našem životě na této planetě. Ale začněme.,“

“ energie, víra, oddanost, kterou k tomuto úsilí přinášíme, osvětlí naši zemi a všechny, kteří jí slouží-a záře z tohoto ohně může svět skutečně osvětlit.“

“ v dlouhé historii světa bylo pouze několika generacím uděleno roli obrany Svobody ve své hodině maximálního nebezpečí. Z této odpovědnosti se nesnižuji—vítám ji.“

3. Přečtěte si a / nebo poslouchejte všechny nebo část Poslední inaugurační adresy. Jakou zprávu studenti slyší? Která část je pro ně nejdůležitější?, Jako jednotlivci nebo jako třída napište dopis prezidentovi a odpovězte na projev.

Další zdroje

knihy

Hossell, Karen Price, zahajovací řeč Johna F. Kennedyho. Heinemann-Raintree: 2005, 48 stran.
kromě hustého textu napsaného pro studenty vyšších základních a středních škol tento účet podrobně popisuje zahajovací ceremoniál JFK. Rozděluje řeč do sekcí a poskytuje podrobné vysvětlení s fotografiemi, které vysvětlují každý výňatek., Zahrnuje také historický kontext vedoucí k volbám v roce 1960 a významným událostem Kennedyho předsednictví.

webové stránky

Prezidentská knihovna a Muzeum Johna F. Kennedyho: přístup k inauguračnímu projevu prezidenta Kennedyho zde. (Chcete-li najít více jeho projevů, vyberte „výzkumné pomůcky“ v části „výzkum.“) Pro přístup k on-line zdrojů na úřadu, včetně poznámek a první koncepty řeč, naleznete na Poezii a Sílu a Absolvování Pochodeň speciální exponáty.,

„Prezidentské Inaugurace: Slavnostně Přísahám“ vás provede sérií lekcí, které seznámit studenty se prezidentské inaugurace pomocí primární zdroj materiálu.

společný kongresový výbor pro inaugurační obřady zahrnuje videa, grafy a příběhy o všech aspektech inauguračního obřadu. Student-přátelské graf uvádějící datum a místo každé slavnostní otevření odkazy na každý prezident s informací o tom, kdo spravuje přísahy úřadu, co bible byl použit, délka inaugurační projev, oblečení, počasí, a další zajímavá fakta.,

Knihovna Kongresu: „slavnostně přísahám…“Od American Memory sbírku v Knihovně Kongresu, „Slavnostně Přísahám“ vás fotografie a dokumenty z inaugurace v celé historii, přísahu informace a zajímavosti o těchto obřadů