řidič, který vyhrál 2020 Daytona 500 byl stejný řidič, který vyhrál loňský Daytona 500. Přesto, v hodinách poté, co Denny Hamlin porazil Ryana Blaneyho na kostkovanou vlajku ve fotografickém cíli v pondělí, nikdo ve světě NASCAR se nestaral o vítězství týmu No.11 Joe Gibbs Racing team.,

Jako Hamlin a Blaney byly závodní šachovnicovou vlajkou na poslední kolo, Ryan Newman byl poslán obracející a zřítilo po srážce s Blaney a točí do vnější zdi. Newman byl ze svého auta odstraněn bezpečnostní / lékařskou posádkou NASCAR a okamžitě převezen do nedalekého zdravotního střediska Halifax. O pár hodin později NASCAR oznámil, že Newman je ve vážném stavu, ale jeho zranění byla považována za život ohrožující.

zde je poslední kolo Daytona 500, ve kterém bylo auto Ryana Newmana převráceno na linii.,
budeme vás i nadále informovat o jeho stavu, jak se dozvídáme více. pic.twitter.com/qkEwQBpoP0

— FOX: NASCAR (@NASCARONFOX) 18. února roku 2020

Děsivé cíle na #DAYTONA500, když vůdce Ryan Newman vyletěl těsně před cílem. Denny Hamlin vyhrává, ale všechny myšlenky na Newmana právě teď. fotka.Cvrlikání.,com/Fltj5w5d2g

— Troy Hirsch (@troyhirschfox5) 18. února roku 2020

VÍCE: Highlights od roku 2020 Daytona 500.

Po vytažení i s Blaney na poslední úsek, Hamlin porazil řidič Č. 12 Týmu Penske Ford linii v druhém nejbližší dokončit v Daytona 500 historii — 0.014 sekund. Hamlin samozřejmě také vyhrál nejbližší cíl v historii Daytony 500; v roce 2016 porazil Martina Truexa mladšího na šachovnicovou vlajku o 0, 01 sekundy. V loňském roce Hamlin dokončil délku vozu před spoluhráčem JGR Kylem Buschem, aby vyhrál svůj druhý Daytona 500.,

peněženka Daytona 500 za 23,6 milionu dolarů je nejvyšší v historii amerických motoristických sportů. Množství Hamlin se dostat z té kabelce je utajený, ale je založena na zisku z předchozích Daytona 500 vítěze (téměř 9 procent), můžeme hádat, že bude vydělávat o něco více než $2 miliony.

níže jsou kompletní výsledky Daytona 500 v roce 2020.